Traş Makinesi Tavsiyesi....

Konusu 'Teknoloji' forumundadır ve Tahsin tarafından 09/03/15 başlatılmıştır.

1. Tahsin

Tahsin Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Jiletle Traş olmak yüzümüzü mahvediyor bildiğiniz gibi.

Resmi bir işte Çalışıyorsak mecburen Herğün Olmasada iki Günde bir Traş Olmak Zorunda Kalıyoruz.

Jiletin kestiği kadar sinek kaydı kesen :)Bir makine yok sanırım ama ona yakın kesebilen.

Sert Sakalları Kesen
    Uzun kısa Ayırt etmeden kesebilen
    Hem jarjlı
    Hem Elektirikli Bir Tarş makinesi Arıyorum bu konuda Tavsiyeleriniz varsa almak isterim.

Malum Bizim Forumumuz İnsanları Sigaradan dahi kurtaracak birlik ve beraberliğe sahiptir bu tür konular çok basit kalacaktır.

2. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Braun cruzer3 kullanmis lakin daha fena yaptigini ilerki donemde yasayinca klasik yaprak jilete donen olarak tecrubeden. nasil her tank farkli ise yuzde sakal da fark eder diyeyim.suan klasik jiletten cok memnunum :)))tras makinasi yuz katili benim icin...

3. burak.ö

burak.ö Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    braun crauser 3 bende vardı yalnız tam sıfır kesmiyor . bir makine vardı dedemin :D ismini bilsem söylerdim jilet bile böyle kesemez yüzünüz kaymak gibi oluyor ama herhangi bir tahriş iz yok :) keşke bilsemde söylesem :)) ne varsa eskilerde var diye boşuna dememişler :))))

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Ben sinbo marka almıştım bir süre kullandım zaten 4-5 ay demedi yolmaya başladı ve boğaz altlarını çok tahriş ediyordu. Dedim sen dur sonra jilet köpük devam ettim.

Geçtiğimiz dene Braun 3 serisi bir traş makinası aldım. Braun 340S-4 model :) çok memnunum 1 haftalık traşı bile zorlanmadan yapıyor. 2 bıçağının arasında kıl düzleştiric var ve dönük kıllarınızı almayacak derdi yok. Hesaplı ve verdiğiniz paraya değiyor. İnternette iyi araştırın hesaplı bulursunuz, ürünler Germany yani alman üretimi geliyor. Aşağıdaki linte olan 330s-4 modelinde hem kablolu hem kablosuz yani şarjlı kullanım imkanı var ben aldıktan osnra fark etmiştim. Bendeki 330s-4 modeli ile diğer bir farkı ise ıslak traş yapamaması ki bundan dolayı kablolu kullanım vermişler. 390cc-4 modelinde ise bakınca siz de görürsünüz kendini temizleme ve şarj ünitesi var. Bendeki modelde bu yok sadece şarj ünitesi var. 1 şarjı ile 3 -4 defa traş olabiliyorum 45 dk şarjlı kullanım demiş ama bu süre 55-60 dakikaya çıkıyor tabi sakalınızın durumuna göre değişiyor. Şarjını doldurup 1 ay sonra elime aldığımda bile (bazen 7-10 gün olmayıp üşenip jilete başvuruyorum) şarjında sorun olmuyor güzel alet özetle.
    3 Serisi Traş Makinesi Modelleri | Braun

Bir arkadaşım da bu Braun 'un 7 serisini aldı, 790cc-4 o en gelişmişi gördüğüm kadarıyla ve daha üstün özellikleri var oynar kafa vs.
    http://www.braun.com/tr/male-grooming/series-shavers/series-7.html

Benim gözümde bu cihazın 1 serisi bile paşalar gibi traş yapar, ben direkt elektrikle çalışan Almanyadan gelme klasik modelini kullanıyordum o bile hiç yanma hissi vermezdi. Bendeki modelde de ısınma yanma yolma gibi dertler yok.

Tavsiyem bu yönde olur, Braun yetkilileri bunu okusalar herhalde beni pazarlama ekiplerine daihil ederler bayağı övdüm AMA; iyiye iyi demek gerek hakkıdır.

Burak Bey sizin dediğiniz siyah tek bıcaklı Braun klasik serisidir muhtemelen, neredeyse sıfırını bulsam alırım tekrar o derece güzeldir onlar ama 3 serisi gibi kıvrılmış kılları kesemez zorlar biraz.

Crauzer serisi sakal şekillendirme için sinek kaydıda zorlanır, 1 tane normal traş makinası var diye biliyorum. Aslında tam benlik kirli sakal vs için iyi.

5. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Braun ürün ve kalite olarak baya güzel araştırmalara başladım ama kaliteden ödün vermediği gibi fiyatındanda ödn vermemiş pahalı gibi sanki..

6. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Philips braun iyi markalar traş köprüğünü ile yada jelli olanlar iyi. Fakat ben makineye alisamadim en iyisi geleneksel sicak köpük :)

7. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Tahsin Bey verdiğiniz paraya değiyor merak etmeyin, ucuz alacak kadar zengin değiliz.

8. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Fatih Abinin Ve hakan Abinin meşhur lafı...

Aynen Öyle Abi UCUZ ALACAK KADAR ZENGİN DEÐİLİZ Muhtemelen 330s-4 Braun Alacağım :)

9. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Tahsin bey Braun 150 1 Serisi Tıraş Makinesi kullanıyorum çok iyi ya da kötü diyemem. Ancak cruzer serisi ıslak ve kuru kullanılabildiği için oldukça iyidir. Bendeki modeli günlük tıraşta oldukça başarılı iken 3-4 günlük sakalları çok iyi kesemiyor. Yalnız baktığınız model benimkinden iyi olduğu için belki 3-4 günlük sakalları da alabilir.

Jel kullanılarak tıraş yapan modeller de var ama size pek önermem. Jel kullanacak olsam tıraş bıçağı kullanırım çok daha iyi tıraş olurum.

10. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Philipsin bilmem kaç bilmem kaç modelinden aldim 2008 yilinda 270 liraya. Jelli falanli filanli birseydi. Rahmetliye verdiğim para çıksın diye tıraş ola ola 3 yıl falan zor kullandim. Tabi kremiydi yedek başlığıydi derken bi 300 lirami daha yediler. Bazen hergün traş olduğum da oluyor. Jiletten gayri dostum yok :) gilette degil wilkinson marka öneririm. Pek bilinmez ama gilette den iyidir.

11. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Ergün Bey sizdeki 1 serisinde 3. bıçak yani düzleştici kesici yok o yüzden 3-4 günlükte zorlanır. 3 serisi 340-S modelini kullanıyorum dediğim gibi 7-10 günlük sakala banamısın demiyor :)

Fatih Bey philipsten bir arkadaşımda almış o da memnun değil. Braunda bahsettiğim modelde ıslak kuru traş özelliği var ve ekstra bir malzeme istemiyor çok da memnunum tavsiye ederim. Benim kadar üşengeç değilseniz jileti artık almazsınız eminim.

12. fatihsahin

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Jilet iyi gibi şimdilik. Ama makine de kolay olmuyor değildi. Braun cruzerlere gözüm kayıyor. Boyun altı tahrişi ne durumda acaba?

13. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Bana sorarsan makine felan almayin, guzel bir firça alın iki tane tas alın tasin birine tiras sabununu basin bu tasta kaynar su ile köprük yapip tiras olun gunluk tras olan biri olarak bunu öneririm. Belkide ben makine kullanamiyorum boynum guvercin halkasi gibi oluyordu :)

14. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Ergün Bey Zaten benim için En Önemlisi Kısa sakalı Kesebilmesi Yani 2 Günlük Sakalı Güzel Bir Şekilde Kesebilecek Bunun için Şu an En ideali Braun Cruese Serisi gibi Görünüyor.Dediğiniz Gibi Jel Kullanacak olsak Jilete Devam ederiz.

Fatih Abi Dediğin Doğru Jilet Daha iyi abi artık bazı Ciltlere Yaramıyormu nedir Ben Traş olduktan 5 Saat sonrasına Kadar Yüzüm Gergin ve Yanmaya Devam Ediyor Harbiden Can Acıtıyor.
    Phlips Makinelerini Pek Öneren olmadı..

15. fatihsahin

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    After shave kullanman lazım. Benim de yüzüm kurur, yanar ama after shave iş görüyor.

16. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Bir Deneyeyim abi onu Güzel bir makine alana kadar Hala Araştırma İçerisindeyim Tavsiyeler Doğrultusunda Nıvea Marka Demi Senin dediğin.

17. fatihsahin

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    After shave olsun. Arko'dan uzak dur :)

18. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Benim kullandığım 340-s modelinde boğazaltında tahriş vs. olmuyor 20 dakika çalıştığı halde eleğinin ısındığını bile bilmiyorum ben. Bu sabah 8 günlük traşımı oldum övünmek gibi olmasın :) hiç banamısın demiyor.

19. Emre54

Emre54 Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    elektrik teknikeri
    S.A ... öncelikle kendimi bildim bileli jiletle tıraş olmadım diye bilirim buna askerlikte dahil ( acemi birliği hariç ) tıraş makinesi almak istiyorsan sana tek tavsiyem olabilir arkadaşım markalarda takılı kalma ama 150 tl'nin altında da bir makine alma bunun üzerinde alacağın her makineden memnun kalacağına eminim fakat her şeyin bir kullanım ömrü var bununla ilgili marka ve modellerde yorum almanı tavsiye ederim şimdiden saatler olsun ;)

20. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28

21. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Tahsin Bey hayırlı olsun, güzel bir seçim oldu. Verdiğiniz paranın hakkını verir bir ürün ben de aynısını kullanıyorum çok memnunum.
    Küçük ama önemli bir hatırlatma, kablolu kullanım imkanı olmayan modeldir ama üzülmeyin şarjı bitince sadece 5 dakika fişe takın tam 1 traşlık hızlı şarj özelliği ile size kolaylık sunuyor. İlk önce inanmayıp denediğimde beni şaşırtan bir özelliği bu cihazın. Hani dedimki kendisi 45 dakikada dolup 3-5 defa traş yaparken nasıl 5 dakikada 1 traşlık şarj edecek ? Ama doğru yani :)

22. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür Ederim Abi Evet O Bir Traşlık Hızlı Şarj Olayını Alırkende Söylediler..

Sayfayı Paylaş