Subulata hediye edebilecek

Konusu 'Bitki Malzemesi Veya Bitki Arayanlar' forumundadır ve gk13 tarafından 25/06/14 başlatılmıştır.

1. gk13

gk13 Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    Arkadaşlar subulata hediye edebilicek var mıdır?

2. muratank

muratank Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Gökhan bey yakaladım sizi :) zahmetli zemin bitkilerini şimdilik bırakalım, micra, gül, rotala gibi bol bitki alıp bitkili akvaryum tecrübesi edinmenizi tavsiye ederim :) Arkadaşlar Gökhan beye yeni kurulmuş tank için biraz bol bitki gerekiyor :)

Gökhan bey umarım müdahale ve engelleme olarak algılamazsınız :)

3. jimmy21

jimmy21 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar cikletler için en az kaç cm lik bir akvaryum gereklidir şimdiden teşekkürler :)

4. muratank

muratank Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajı açtığınız yer yanlış her kategori için forumda uygun başlık var bu hususa dikkat edelim ayrıca yeni konu açalım başkalarının konusunu hortlatmayalım :), Neyse Hakan bey taşıyacaktır.

Beslemek istediğiniz ciklet türüne göre değişir ama bi genelleme yaparsak bence minimum 200 Litre olmalı, tabi bunada Frontoza yada Yunus koyulmamalı.

5. Bitkili Akvaryumlar

Bitkili Akvaryumlar Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Gokhan kardesim bende az miktarda var 5 6 kok gibi istersen gonderirim ama saz istersen 20 kok falan gonderebilirim.

6. gk13

gk13 Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aklımdan geçeni tam 12den vurdunuz çok memnun olurum nasıl gönderim yapabilirsiniz sizi zahmete sokmayacak şekilde.

7. gk13

gk13 Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yok yok 2-3 sene önce yine bitkiliye heveslenmiştim ilk aldığım bitki sadece tablet gübre kullanmıştım zemini kaplamıştı eski resime baktım hevesim tavan yaptı :D ondan arayış içine girdim

Ekli Dosyalar:

8. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Berke bey aramıza hoşgeldiniz, akvaryum tanıtımları forumumuzda şablonu ile yeni bir konu açarsanız gerekli tavsiyeleri alabilirsiniz. Bu durumda mesajınızıda oraya taşıyabiliriz.
    Hayırlı forumlar...

9. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Geçtiğimiz hafta abimin akvaryumunu biraz düzenledim. Hobiye yeni yeni atıldı ona küçük bir nano vermiştim duramadı 3 ay sonra 70x30x35 bir akvaryum almış ve benden taban için kil istedi ilave olarak kömür tozu ve çiçek torfu ile tabanını yaptı üstüne de dere kumu eleyip benim gönderdiğim subulataları ekmişti ışık ise 2 adet 11watt tasarruf ampul. Haftalık su değişimi sonrası 5ppm potasyum veriyor adını bile bilmiyor gübrenin :) bitkileri gayet formda ve deli gibi çoğalıyor.

Özetle bence sağlam bir taban kurup su değişimleri ve potasyum ile çok rahat bir çok tür bitkiyi yetiştirmeniz mümkün.

10. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Dere kumu dere kumu :) abiniz nerede Hakan bey?Oraya gidimde bende alayım :)Neyse kumu murattank nickli Mrat beyden alacaktım fakat 25kğ 40tl olan kum kalırmı satmış tabiiki.Bende siyah bitki kumu alacam.Yeter artık.Bu kum işi iyice sıktı vallahi.Bora beyinde hediyeleri geldi çok teşekkür ederim kendisine.

Sayfayı Paylaş