Otomatik yemleme makinesi

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Ferhat tarafından 26/05/14 başlatılmıştır.

1. Ferhat

Ferhat Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Selam arkadaşlar malum yaz geldi tatil dönemi başlıyor dolayısıyla evden kısa süreliğine uzaklaşacağız bu nedenle akvaryumun bakım sorunu başlıyor. En büyük sorunda yemleme 2 hafta yemleme yapabilen ve hesaplı tavsiye edebileceğiniz yemleme makinesi almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Ferhat Bey nasıl yem kullanacaksınız pul / granül ?

Ben Atman AFT-01 kullanıyorum memnunumda, ayrıyeten içine aldığı yem miktarı tatmin edici günlük 1 kere yemleme yaptırdığınızda sorun yaşamazsınız inşallah.

http://www.hobimmarket.com/Atman-AFT-01-Digital-Otomatik-Yemleme-Makinesi,PR-485.html

http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/resun-af2003-resun-otomatik-yemleme-makinasi-109542664

http://www.peticaret.com/atman-aft-01-otomatik-balik-yemleme

En Hesaplı Aft-01 model peticaret sitesinde.

Almadan arayıp stok durumunu mutlaka sorunuz.

3. Ferhat

Ferhat Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Özür dilerim yem çeşidini yazmayı unutmuşum lepistes, molly, melek var pul yem kullanıyorum.

4. Drklvntylmz

Drklvntylmz Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ferhat Bey 2 hafta için otomatik yemleme makinesi alacaksanız hiç almayın bence.2 hafta boyunca yem vermezseniz de bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.Balıkların kuluçka sürelerinin 21 gün olduğunu dikkate alacak olur isek siz de hak verirsiniz.

Saygılarımla;

5. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Mevcut tankımda Plati ve Endler bakıyorum, ortalama haftada 2 defa bazen 1 defa yemleme yapıyorum.

Sizin tankta uzun süre yemleme yapmamanız durumunda melekler yavru balıkları yiyebilir. Molilerde aynı zamanda. Lepistes yavrularının ufaklarını toplarlar tabri yerinde ise.

15 güne kadar sorunsuz dayanırlar ki yosun vs. bir miktar varsa tankta onlarıda süpürürler.

6. kaan

kaan Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15 gün dayanmalarına şaşırdım ben aç kalacaklar diye ödüm kopuyor :) günde 4 defa yem veriyorum. Tabi az az. Peki hiç bişey yemeden yavru ve yosun vs kaç gün dayanabilirler.

7. awertcv

awertcv Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Otomatik yemleme makinem var. Daha hic kullanmayi denemedim.cinden bir yakinim getirdi.Ankarada olup tatile gideceklere ödünç verebilirim :)

Sayfayı Paylaş