Meleklerim Tüpçük Çıkardı

Konusu 'Amerikan Cichlidleri' forumundadır ve Marineros tarafından 16/12/15 başlatılmıştır.

1. Marineros

Marineros Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Geçen seneki melek çiftini İzmir de bulunan aileme verdikten sonra bu yıl iki tane daha aldım.bu defa daha tecrübe sahibi olduğum için akvaryumcuya toptan meleklerin gelmesini bekledim.geldikten 1 hafta sonra gittim ve beraber dolaşan çift olup olmadığına baktım ve bu çifti aldım :) başlıkta da dediğim gibi 3 gün önce tüpçük çıkartmaya başladılar.dün ve bugün bariz şekilde görünmeye başladı.fotoğrafta tam görünmüyor ama erkek ve dişi kendini belli etmiş :) .fotoğraflarını paylaşmak istedim.bu aşamadan sonra ne yapmamız gerekiyor fikir sahibi olanlar varsa beklerim.

2. zekigonlum

zekigonlum Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    104
    Ödül Puanları:
    43
    Hayirli olsun. Bendekiler hep büyük yapraklı anubiasin yapraklarını kullanıyorlardı. Özel hobileri, anubias yaprakları hatta bazen dış filtre emiş borçlarını bile kullanıyorlar. Ama ne yazık ki hep yumurtalarını yediler. Biraz tecrubesizlikte biraz da stresten. Tankla başka ne balıklar var?

Marineros bunu beğendi.

3. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    4lepistes,2 kırmızı gözlü tetra,2 adet balon ramirez,3 tane de molly,2 tane siyah neon tetra ve 1 tane de çöpçü.hepsi küçük balıklar.akvaryum 185 litre ama şu an en fazla 160 litre civarındadır.
    Ve dikkatimi çeken başka bir nokta şu,melekler yamyam gibi her şeye saldırmaya,yemeğe çalışıyorlar.(canlılara değil,bitki kökleri ve dipteki artıklara)

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Caner bey melek balıklarınız çok güzelmiş maşallah diyelim. Balıklarınız yumurtlamaya hazırlanıyor yalnız o ortamda yavru alma şansınız sıfır. Melek balıklarından yavru alabilmek için daha küçük boyutlu bir üretim akvaryumu kurmanız gerekiyor. Yoksa yumurtaları ya diğer balıklar ya da strese giren anne babası yiyecektir.

Marineros ve nuran44 bunu beğendi.

5. nuran44

nuran44 Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    131
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    ev hanımı
    Çağımızın hastalığı stres balıklarada geçtiyse :)

6. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Nuran hanım insanda hastalığa ve ölüme kadar, balıkta da aynı şekilde sıkıntıalr yapabiliyor bu illet stress.

Tüpçük denilen durum nasıl belli oluyor hiç melek beslemediğim için resim de anlayamadım.

7. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısınız Ergün bey.ama diğer yavru akvaryumu ya da üretim amacıyla kullanmak istediğim akvaryumda karidesler hiç beklemediğim şekilde çoğaldılar :) evde dördüncü bir akvaryum demek ikinci dünya savaşı demek :) bakalım ya böyle devam edip olaylara bakacağım ya da karidesler için ufak bir şey alıp bu balıkları oraya koyacağım. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş