Malawi(ciklet) Balık Akvaryum Hakkında Bilgi

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve Hakim tarafından 23/04/17 başlatılmıştır.

1. Hakim

Hakim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Akvaryum üzerine ayak ile olan çok iyi...ben bunu kendi akvaryumuma göre nasıl alablirim?Ölçü olarak?Ve nereden temin edebilirim?

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Hazır almak isterseniz internette akvaryum led armatür diye aratabilirsiniz. Akvaryum ölçülerine göre özel üretimler olduğu gibi belli ebatlarda hazır olanlarda bulunabiliyor. Kendiniz yapmak isterseniz Power Led armatür tasarımı isimli konudan yardım alabilirsiniz.

Hakim bunu beğendi.

3. Hakim

Hakim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İç ve dış filtreleri araştırıyorum...birileri derki ; çok iyi dış filtren varsa iç filtreye gerek yok...

Bu sizce doğrumudur?

Birde SUMP'lu akvaryum tam olarak nedir?Farkı,yararı ,zararı nedir?

Ben akvaryumuma hem iç hemde dış filtre mi almalıyım ikiside önemlimi ?Biri olmasada olur mu?

son olarak ; eğer ikiside olmak zorunda ise ; bana sesi en az ve kalite olarak beni uzun süre götürecek iç ve dış filtre marka modeli söylermisiniz...100x50x50 ölçülerim.

Teşekkürler.

4. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Hakim bey iç filtrenin biyolojik filtrasyona pek bir katkısı olmadığı için kullanmanıza gerek yok. Dış filtre geniş iç hacmi ile rahatlıkla işinizi görecektir. Sump sistemi balıkların yaşadığı akvaryum dışında sadece filtrasyon malzemelerinin bulunduğu ikinci bir akaryum gibidir. Üstü açık bir dış filtre gibi çalışır. Çok yer kapladığı için herkes kullanamaz.

Dış filtre olarak önerimi daha önce yazmıştım. Aynen kopyalıyorum "Filtre için kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm. Fluval 306 ya da Jbl e901 fiyat/performans olarak işinizi görecektir."

Hakim bunu beğendi.

5. Hakim

Hakim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Teşekkür ederim..

Bahsettiğiniz iki filtre için fiyatlar aşşağıda...sizce fiyatlar normalmidir?

Fluval 306 https://www.google.com.tr/?gfe_rd=cr&ei=hegBWbW1HqfY8AeRkaD4BQ&gws_rd=ssl#q=fluval+306+dış+filtre+

Jbl e901 https://www.google.com.tr/?gfe_rd=cr&ei=COkBWdaDJKbY8AfttrmwAg&gws_rd=ssl#q=jbl+e901+dış+filtre

6. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Sizde fark etmişsinizdir fiyatlar çok değişken bazı yerlerde iki katı fark olabiliyor. Distrübütör tarafından getirilen ve garantisi olan ürün olduktan sonra bulduğunuz en ucuz filtreyi alabilirsiniz.

Hakim bunu beğendi.

7. Hakim

Hakim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Anladım,verdiğiniz 2 üründen birini kısmet olursa almayıo düşünüyorum..birkaç sorumd daha olacak yine filtre ve başka bir konu ile alakalı olarak..

şimdi aşşağıki linkte dış filtre modelleri var...bunların fiyatları baya uygun...ama özellik,kalite vs olarak bilmiyorum...sormak istediğim şey :

İLGİLİ ÜRÜNLERE AİT LİNK : http://urun.gittigidiyor.com/evcil-...-sepet-270878401?rcp_action=rcpProductClicked

bu ürünler le sizin tavsiye ettiğiniz ürünler arasında ne gibi farklar vardır?400-500 vereceğime bu ürünleri alsam ne sorunlar yaşarım?Aynı işi görürlermi?

Tamamen bilmediğimden bilgi almak adına soruyorum...

Diğer bir sorum ise led ve filtre elektirik ile alakalı...

şimdi bu akvaryum üzerinde yer alan ledler 7/24 açık kalmasımı lazım?

birde bu filtre yine buda 7/24 açık kalmalımı?

bu iki şeyde ( led ve filtre) 7/24 açık kalırsa bana fazla fatura yansırmı?Daha öncede sormuş olabilirim kusura bakmayın lütfen.

8. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Hakim bey benim önerdiğim iki ürün kalite ve sağlamlık olarak kendi alanında en iyileri diyebilirim. Daha ucuza çin üretimi farklı boy ve ebatlarda filtreler bulmak mümkün ama kısa sürede sorun çıkarma potansiyeli yüksek olan ürünler oluyor genelde. Dış filtredeki bir kaçak nedeniyle evinizi su basabilir ya da arıza durumunda balıklarınız haftalarca filtrasyonsuz kalabilir. Bence ucuza mal etmek için bu kadar riske değmez. Zaten ucuz alsanız bile kısa sürede bozulduğu için bir tane de pahalısını almak zorunda kalıyorsunuz toplamda cebinizden daha fazla para çıkmış oluyor.

Filtre 24 saat elektrikte takılı olarak kalacak ancak aydınlatma günün belli zamanlarında çalışıp gece kapanacak ve balıkların uyuyup dinlenmesine izin verecek şekilde ayarlanmalı. Bunun içinde dijital zamanlayıcılı elektrik prizlerinden almanız gerekiyor.

Hakim bunu beğendi.

9. Hakim

Hakim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Anladım..dediğiniz iki ürün alınacak o zaman...Elektirik işi için ise arıca teşekkürler.Konu anlaşılmıştır.

Sayfayı Paylaş