Mücevherlerim Hakkında

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve matog6469 tarafından 06/10/14 başlatılmıştır.

1. matog6469

matog6469 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar iki adet mücevhere bir buçuk ay önce özel akvaryum açtım. Normalde herkes mücevherin çok çabuk ve çok yavru verdiğini söylüyor ama benimkilerde tık yok. Ara sıra renkleri kızarsa da genelde resimdeki gibiler sizce normal mi? Yada cinsiyetleri ne bunların bana bi yardımcı olun. Yavru almak için ne yapmak gerek?
    Eki Görüntüle 2477

Eki Görüntüle 2478

Ekli Dosyalar:

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Hüseyin bey cinsiyet ayrımını çok iyi bilmiyorum ama erkek ve dişi olarak ayırdıysanız yakın bir zamanda yumurta almaları gerekiyor. İnternetten cinsiyet ayrımının nasıl yapıldığını gösteren resimleri inceleyip erkek ve dişi olup olmadıklarını kesinleştirin. Erkek ve dişi olarak ayırdığınız halde 1-2 aya kadar yavru almazlarsa o zaman strese girmiş olabileceklerinden şüphelenmelisiniz. Eğer strese giriyorlarsa biraz daha saklanma alanı yaratabilirsiniz.

3. matog6469

matog6469 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ERGÜN BEY aslında saklanılacak yerde var ama demek daha çok mu gerekiyor? Birde arada kızarıyor balıkların ikiside bu birinin dişi diğerinin erkek olduğuna kanıt olabilir mi?

Sayfayı Paylaş