karides yavrusu fotoğrafı

Konusu 'Karidesler' forumundadır ve mehmet zahit tarafından 09/11/14 başlatılmıştır.

1. mehmet zahit

mehmet zahit Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uzun bir aradan sonra baktım karides yavruları lepisteslere gidiyor. 2 hafta önce yumurta alan dişi karidesimi 2 litrelik bir kapta besledim yanına adi salyangozda attım ki artan yemler çürüyüp bozmasın suyu. Karides nüfusumda 2 erkek 1 dişi kalmışlar. Evet ve bugün karidesim canlı doğum yaptı. Sayabildiğim kadarıyla yavru sayısı 7 falan ama daha yumurtası var. Yani bir kaç gün daha burada misafir olacak. Bu arada kaba elodea, tilki kuyruğu ve akvaryumda kopup savrulan mosslardanda attım. Aralarına girip stres atıyordu. Isı 20'nin altına inmediği için ısıtıcı koymadım. Neyse fazlada heyecanlandırmadan yavruyu ve anaçın fotoğraflarını atayım. Yavru su piresi kadar. Şeffaf ve kabın ön tarafına gelmedikçede görülmüyor. Akşam vakti bir el feneriyle tam sayım yaparım. O zaman çok net görünüyorlar. Evet ve fotoğraflar. Fotoğrafa çok iyi bakarsanız ufak tüy kadarlar. Şeffaflar olmadı paintten kırmızı yuvarlağa alırım.

2. Marineros

Marineros Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Vallahi göremedim :)

3. mehmet zahit

mehmet zahit Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları: