Japon balığı yemleri ?

Konusu 'Japon Balığı Akvaryumları' forumundadır ve ender_41 tarafından 28/02/15 başlatılmıştır.

1. ender_41

ender_41 Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba bir süre önce kurduğum japon akvaryumun'da yemleme olayında biraz çözümsüz kaldım elimde Bugün ile 4 çeşit yem olmuş oldu

1 yem serra goldy color yemin bir çok özelliği var ama iri taneli olduğu için balıklar kolay yiyemiyor gibi geliyor ve çökmediği için daima su üstünde buna pek fazla rağbet göstermediler..

2.yem renkli olan yuvarlak ufalanma durumu var ve aynı zamanda dibede çökerek balıkların görme aşamasında sorun yok gibi bunda memnunlar..

3 .Bildiğiniz solucan öyle 5 liralık yem değil adamın dediği gibi orjinal tetra solucan tarzı kahverengi olan buda suda kendi kendine eriyip dağılabiliyor o yönden güzel bunlarıda yerken sorun yok

4 yem ben pul benekli diyorum bunu denemedim :))

Sorum şu Japonların sadece yemek değil gelişimde olsun renkleri canlı olsun istiyorum Jbl pul yem tarzında japonlar için olanı var almadım hangi yemler ile devam etsem sizce hem gelişim hem renk için hangisi ideal msl sabah ne akşam ne versem şimdi sabit gidiyorum denemelerden sonra ? japon bakan arkadaşlarım konu hakkında yardımcı olursa sevinirim ..

Ekli Dosyalar:

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Merhaba ben japon balığı beslemedim ama mantık olarak düşünülürse yemlerden direkt tavsiye de yapmayacağım sadece içeriklerine göre siz değerlendirirsiniz;

Haftada 2 defa protein ağırlıklı yemlerden verirseniz, kalan 4 günde diğer yemlerden ve diğer günlerden 1 gün bitkisel ağırlıklı beslerseniz iyi olur diye düşünüyorum.

3. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Elinizdeki yemlerden her gün değiştirerek çok az şekilde kullanın. Japon balıkları kabızlık konusunda çok hassas olduğundan doyurana kadar yem atmak ölmelerine neden olabilir.

4. ender_41

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Jbl nova red sizce nasıl olabilir jbl nova red alsam sabah ondan akşam sera ile beslesem güzel sonuçlar elde ederim galiba ?

''JBL NovoRed, yüksek bitkisel içeriğinin yanı sıra, balık ve balık yan ürünleri, tahıllar, muhtelif özler, yosun, bitkisel yan ürünler ve kabukluları dengeli bir şekilde ihtiva eden; kırmızı balıkların özel beslenme ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren bir besindir. Kolaylıkla sindirilebilen orta boy tabakalar, tüm kırmızı balıklar için özel bir besindir. Stabilize C ve diğer önemli vitamin içeriginin yanı sıra, esansiyel bitki muhteviyatı ve bioelement inositler balıkların sağlıklı gelişimine ve hastalıklara karşı direncine katkıda bulunur.'' demiş sanırım tüm japon türlerini destekliyor

sera içinde ''Sera Goldy Color Spirulina
    Sera goldy Color Spirulina, tüm soğuk su balıkları için besleyici ve kolay sindirilebilir bir yemdir. Zor beğenen japon balıklarının tüm özel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Yüksek orandaki Sprirulina bu güzel balıkların renk gelişimini en ideal şekilde destekler. Dikkatli işlemi sayesinde, BIO-VIP Formülünün değerli içeriği ve seçili saf içeriği (omega yağ asitleri, beta, glukan, astaksantin, önemli amino asitler, vitaminler, mineraller, eser elementleri, bitkisel gıdalar ve daha fazlası) korunmuştur. Canlı renkler, sağlıklı büyüme, güçlü bir bağışıklık sistemi, üreme ve canlılık elde edeceksiniz.''

Bu bilgileri vermiş sabah jbl akşam sera versem iki çeşit bu düzen gitsem sizce nasıl olur kaliteli besleyip canlı renkler elde etmek istiyorum :)

Evet evet ergün bey zaten bir kaç dk'da yiyebilecek kadar atıyorum ki zaten gözlüyorum onda sorun yok şimdilik sorunlarımı sizlerin tavsiyeleri üzerine çözmeyi deniyorum zaten :))

5. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Japon balıkları çok obur canlılardır ve kocaman ağızları ile bir kaç dakikada karınları çatlayana kadar yiyebilirler. Bir kaç dakikada değil de 5-10 saniyede tüketebilecekleri kadar yem atmak yeterli gelecektir.

6. ender_41

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yem konusuna ayarlama getirdim ergün bey :)

7. senior

senior Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Japon balıklarının renklerinin canlı olmasını istiyorsanız gün içerisinde birkaç saat güneş altında bulundurun.Bir kaba akvaryumdan su doldurun,küçük bir hava motoru ilede bu kaba hava verin.Bu şekilde özellikle güneşli günlerde 2-3 saat kadar balıkları güneş altında tutun.Renklerindeki değişimi özellikle nispeten daha genç balıkarda kısa sürede görürsünüz.Orta-Yaşlı balıklarda (4-5 yaş ve üzerinde) bu değişim biraz daha uzun süre almakta.Bahar geldiği zaman japon balıklarımı köydeki eve götürüp verandada kurmuş olduğum akvaryuma koyarım.Bu yaz bahçede japonlar için havuz planlarım var.

Japonlar için satılan renk yemleri içeriğinde hormonal maddeler bulunduğu için bu tür renk yemlerini tavsiye etmem.Japon ve koi için en iyisi güneş ışığıdır..

hedayse bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş