Ilgilendiğimiz sporlar

Konusu 'Spor' forumundadır ve yunusemre123 tarafından 19/11/13 başlatılmıştır.

1. yunusemre123

yunusemre123 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Bu konu altında forumumuzun üyelerinin ilgilendiği spor dallarını öğrenmek için açtım.Ben futbol,basketbol ve badminton oynuyorum.Konuyu cevapladığınız için teşekkürler :)

2. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende iş nedeniyle hafta içi spor yapamıyorum ama sadece hafta sonları 2 gün spora gidiyorum 1 saat Fitnes sonra hemen arkasından 30 dakıka kadar yüzme sonrasındada sauna ve hamama girip stresımı atıp Pzt gününe bomba gibi giriyorum. Herkese tavsiye ederim.

3. kivancalay

kivancalay Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    DALGIÇ
    Guzel bir alan olmus benim hayatim spor ile geciyor diyebilirim her sabah min5 max20 km kosuyorum ogleden sonralari genelde dalis yapiyorum ama bazi haftalar serbest parasut,dagcilik,aticilik,oryantrik trekking ve kapcilik ile geciyor.Bir ara triatlon da yaptim fakat son8yildir buna zaman ayiramiyorum.Bunlarin disinda firsat buldukca kayak,windsurf ve kaya tirmnisi yapiyorum.İlk firsatta da kaytboard yapmak istiyorum.

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Kıvanç bey maşallah hayatınız spor ile geçiyor. Keşke bizim de fırsatımız olsa da sizin kadar spor yapabilsek.

5. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Motorsporlari diye bir spor dali var olduguna gore aylik surdugum ortalama 1500 km otomobil de pekala spordan sayilabilir.

6. Tahsin

Tahsin Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Evet Bu konu Güzel Oldu :)

Bu fitnes salonlarında Göbek Erirmi Zayıflayabilirmiyim acaba :)

7. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    10 yıldır lisanslı olarak basketbol oynuyorum, ilk olarak efes pilsen (şimdi ne kadar Anadolu efes olsa da) ile başladım okulu sonra altyapısı ondan sona Fenerbahçe ülker istedi okulla basketbol arasında tercih yapmam gerekti ve okulu seçip Kütahya belediye spor kulübünde oynadım 6 sene bundan sonra neler olur bilemem :)

8. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Tahsin Bey bizim sigarayı bırakmamızın bize tek zararı yada olumsuz etkisi kilolar oldu :)

Onu da bir şekidle yeneriz inşallah. Ramazan geçiyor havalar zaten güzel, günlük sabah yürüyüşleri ile sorunu çözeriz diye düşünüyorum.

9. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Tahsin bey fitness salonlarında da kilo verilebilir. Ancak bana kalırsa spor salonuna giderseniz daha iyi olur. Tabi ki ilk önce bir diyestisyene gidip size özel bir diyet programı çıkarmanız işinizi garanti altına almanızı sağlar.

Egemen kardeşim ben de bir süre basketbol oynadım. Eğer sakatlanmasaydım karşıyaka alt yapısına girmeyi düşünüyordum ancak kısmet değilmiş. Eğer 1. Ligde oynayabilecek kadar yeteneğin varsa ülker ya da efesden uzaklaşmamaya bak derim. Hele 1. Ligde oyna ileride kendi okulunu kendin kurabilirsin. :)

10. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Hakan bey Çok Doğru Söylüyorsunuz Ama benim Yanlızca Koşuyla Gitmiyecek halde ayıp söylemesi 120 kg oldum

Ergün bey pordon sanrıım ben spor salonu ile fitnes salonunu karıştırdım Ozaman Bayramdan sonra drek yazılıyorum salona

11. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Şaka bir yana da benim de göbek gomleklerden ben buradayım demeye başladı. Nasil eritilir? 30 yaşına kadar ne yersem.yiyeyim 78 kilo olan ben 30 dan sonra 93 ü gördüm. Eritmek lazim :)

12. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Tahsin bey 120 kiloyu gördüyseniz mutlaka iyi bir diyetisyene gidip size özel bir diyet programı çıkarmasını isteyin. Eşim 3 hafta önce diyetisyene gidip sevdiği ve sevmediği yiyeceklere göre bir diyet programı hazırlattı baktım kibrit kutusu kadar peynir ye diyen diyetlerden değil ben de aynı programa uymaya başladım. 3 hafta önce 74 kiloydum gün itibari ile 70 kilogram olarak tartıldım. Bu arada kas spazmı nedeniyle spor da yapamadım. Spora da başlarsam sanırım 65 kg'yi rahatlıkla görürüm.

Size de bu nedenle ilk önce diyetisyene uğramanızı tavsiye ederim. Bilinçli bir şekilde yeme alışkanlığı kazandıktan sonra sporun da yardımı ile çok sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Fatih bey araba sporları ile o göbek gitmez :) Fazla bir göbeğiniz yoksa internetten fitness ve vücut geliştirme uzmanlarının alt ve üst karın kaslarını çalıştırma egzersizlerini öğrenerek uygulayabilirsiniz.

13. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Ergün Bey Derhal Randevu Alıp Bir Diyetisyene Görüneceğim İnşallah faydasını görürüm...

14. kivancalay

Beğenilen Mesajları:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    DALGIÇ
    Ergun bey cok uzun zamandan beri spor yapiyorum ve hic birakmadim sadece birinden digerine gectim.Spor yapmadan yasayamam2007de sigaraya basladim ve hep birakmak istedim bir kac denemem oldu ama basarili olamadim taaki bu senenin mart ayinda uludag maden zirvesinde bir dal yakiyim diyip sigarayi icime cekemedigim ana kadar.o anda inanilmaz bir oksuruk basladi ve paketi orada biraktim artik kokusu bile midemi bulandiriyor esimin icmesine ragmen ben baslamayi dusunmek bir yana nefret ediyorum.Hakan bey siz bizden yasca da buyuksunuz genclere ornek olun ve sizde birakin bu illeti icden ice curutuyor bizleri.Daha bir kac ay once bir akrabami koa dan kaybettim sebebi tabiki sigara.Sizden ogrenecegimiz cok seyler var bu sebepden kendinize dikkat etmelisiniz bu da duzenli uyku,az yemek ve duzenli spor ile olur.Sigarayi birakirken sakin yerine baska bir sey koymayin bu en buyuk hata olur sigara birakanlarin kilo almalarinin baslica sebebide budur.

15. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Tahsin bey diyetisyene ve spor salonuna gitmeden son bir defa tartılın ve bunu tarihe not düşelim. Sağlıklı bir şekilde istediginiz kiloya ne kadar zamanada ulaştığınızı görmüş olursunuz.

Kıvanç bey bu kadar spor yapan birisine sigara içmek zaten yakışmazdı. En isabetli kararı vermişsiniz. Hakan bey bir kaç önce sigarayı bıraktı hatta sigarayı bırakma konusunda forumda konu açıp bir kaç üyemizin daha sigarayı bırakmasına da öncülük etti.

16. Tahsin

Beğenilen Mesajları:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Ergün bey 117 kg tam Bayramdan Sonra Diyetisyene gideceğim Bakalım.. Yalnız Diyetisyene Dahiliyeye Görünüp gidiliyormuş sanırım Var mı bir bilginiz ?

17. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Valla biz özel hastaneye gittiğimizden tam bilemiyorum. Buradaki özel hastanede muayene 40 TL ama 15 gün sonra kontrol ücretsiz oluyor. Yani ayda iki defa gidip toplam 40 TL vermiş oluyoruz.

18. kivancalay

Beğenilen Mesajları:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    DALGIÇ
    Ergun bey iyi oldu soylediginiz hakan bey den ozur dileyerek tabrik ediyorum kendisini.İnsallah bu halen bu illeti icenlere ornek olur.

19. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Evet evet bende gunde 150 200km yapan birisi olarak ayda yaklasık 5000-6000km yapıyorumdur herhade :)

Sayfayı Paylaş