Ichthyobodo necator-pyriformis (Costia)(kuyruk kısması)

Konusu 'Hastalıklar ve İlaçlar' forumundadır ve SinanKa tarafından 21/05/17 başlatılmıştır.

1. SinanKa

SinanKa Yasaklı Üye

Beğenilen Mesajları:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    TRT-Reji
    Teşhis etmek için aşağıdaki durumlar gözlemlenebilir:
    1: Yüzgeçlerin kısık durması
    2: Gizlenme - Saklanma
    3: Hareketsiz bekleme
    4: Olduğu yerde sallanma
    5: Diğer balıklara karşı aşırı ürkek ya da agresif davranma

Tüm canlı doğuran türlerde olma sebebi tek şekildedir , kalitesiz sular , özellikle nitrat ve nitrit patlaması , yeni balık eklenen akvaryumlar , tek kurtuluş , ilk gün %15-%20 su değiştirme , 2.gün %30 su değiştirme , 3. gün %50 su değiştirme , bitkisiz tanklara kaya tuzu ilavesi ,tedavi süreci boyunca , hava motoru çalıştırma ekstra olarak , bu bakteri akvaryumda hep bulunur , su kalitesini önemsemediğiniz anlarda canlı doğuranlar da sık görülür , ilerlemiş hastalık , bitkisiz akvaryumlarda ana tanka , bitkili akvaryumda kova veya ayrı tank , SERA - COSTAPUR işinizi görür ...

Kendim den püf noktalar ; Bu hastalığı gördüğünüz anda diğer balıklara bulaşır , bunun için ilk önlem sarımsaklı yemler ve bitkisel yemler ile balığın güçsüz kalmasının önüne kesinlikle geçiniz.Kaliteli su ve bol oksijenli akvaryumlar da bakteri kendiliğinden ölür, söylediklerimize uydunuz hala düzelmedi son çare olarak ilaçlı tedaviye geçiniz.Bazı kaynaklardan bir miktar yardım alınmıştır.

Columnaris_Krankheitsbild_Columnaris7.jpg 1308158805_image025.jpg

hedayse ve Bitkici bunu beğendi.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Sinan Bey elinize sağlık güzel bir bilgi paylaşımı olmuş.

SinanKa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş