dış filtre seçimi

Konusu 'Dış Filtre Türleri ve Seçimi' forumundadır ve GÜMRÜKCÜ ÖMER tarafından 02/11/13 başlatılmıştır.

1. aymoli

aymoli Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Fatih Bey bununla ilgili bir konu açtım kafama biraz takıldı da yani düşününce anlam veremiyorum.

2. dındın

dındın Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ergün bey teşekkürler
    Evet sağlam henüz yeni 7 aydır kullanıyorum.Bende sizinle aynı fikirdeydim onun için hızlı sirkilasyonu engellemek için alta elyaf bastım ve yeşil su sorunundan kurtulmuştum,ogünden beri filtrasyondan çok mennun değilim.işyerinde 80 litre bir akvaryum var dolphin c1600 var içinde 6-7 adet sarı pirenses var ve filtre 2 yıldır temizlenmiyor su süper.Bu akvaryumu yeni bitkili akvaryuma dönüştürdük filtre aynı akvaryum biraz büyüdü 100 lt oldu.Bu geçiş sürecinde bir şey dikkatimi çekti c1600 emiş ucundan müthiş bir çekim gücü olduğu ex1200 de böyld bir güç yoktu.Acaba en alta elyaf basarak hatami yaptım düşüncesi ile filtre dizilimi ile ilgili araştırma yaparken bu konu dikkatimi çekti fikirlerinizi almak istedim.ex 1200 debisini hiç ölçmedim fakat ölçenler tam dolu iken 650 lt saat .Yeni açılan konuda yazilarinızı okudum süper,çok mantıklı nekadar karmaşık bu işler tarif ettiğiniz dizilimi deniyeceğim gelişmeleri paylaşırım herkeze iyi hobiler..

Sayfayı Paylaş