c1600 sepet dolumu ve Hopar medicinal stone

Konusu 'Dış Filtre Türleri ve Seçimi' forumundadır ve SfenkS tarafından 31/01/16 başlatılmıştır.

1. SfenkS

SfenkS Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Memur
    Arkadaşlar iyi geceler dolphin c 1600 filtremin sepetlerini yeniden doldurmayı planlıyorum Alttan üste doğru seramik halka-bioball-Hopar medicinal Stone-sünger-elyaf şeklinde dizilim yapmayı düşünüyorum.
    Ürün resmi aşağıda ürünü aldım suyu berraklaştırdığı yazıyordu koymalımıyım filitreye acaba ya da kullanan varmı ve sepet dizilimi iyi mi ya da nasıl değişimler yapmalıyım??

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Hopar medicinal Stone normal gözenekli taş sanırım. Aynı işi taban kumuda yapabilir. Bu tür ürünler ticari aldatmaca gibi geliyor bana.

Dolphin c1600 5 sepetli bir model sanırım. En alta seramik halka ve bioball'ları karıştırıp kullanın. Üzerine geniş gözenekli sünger, onun üstündeki 2 sepeti tercihen 1 cm küp şeklinde doğranmış ince gözenekli sünger ile doldurun. En üstede bol bol elyaf koyarsanız gayet verimli bir filtreniz olacaktır.

Yönetici tarafından son düzenleme: 01/02/16
    SfenkS bunu beğendi.

3. bemreda

bemreda Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Bunun yerine zeolitte aynı işi görür kanaatindeyim.

4. SfenkS

SfenkS Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Memur
    geniş gözenekli sünger maalesef yok elimde onun yerine bulaşık süngeri ya da sıvacı süngeri kullansam?

5. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Bulaşık süngeri ve sıva süngeri zaten ince gözenekli. Eğer akvaryumcularda varsa geniş gözenekli sünger alın yoksa bir sepeti seramik ve biobal ile doldurun hemen üstündekine ince gözenekli süngerleri küp küp keserek çok yoğun olmayacak şekilde doldurun.

6. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Fotoğraftaki ürün Zeolit. Bende vardı, ilk başladığım sıralar almıştım. Arada bir tuzlu suda kaynatıyordum. Güya amonyak çekiyordu. Koyup koymadığım arasındaki fark yoktu. Sonra balkondan, bahçeye doğru bir solculuğa çıktı.

En iyi filtre materyali elyaf ve süngerdir. Seramik halka kaliteliyse o da güzel. Biobal v.s. gereksiz yer kaplayan ticari aldatmacalardan ibaret.

Sayfayı Paylaş