Bitkili Akvaryumda 2 İnce Beyaz Canlı

Konusu 'Yeni Üyeler Buradan Merhaba Diyebilirler' forumundadır ve ibrahim yıldız tarafından 09/03/22 başlatılmıştır.

1. ibrahim yıldız

ibrahim yıldız Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle merhabalar, yeni üyeyim ve sorumu hangi konu başlığı altında açacağımı anlayadım o yüzden buradan açıyorum. Walstad yöntemi ile bir tank kurdum. 2 hafta oldu. Biraz sabırsızlanıp tavsiye edilen süreden önce Karides eklemek istedim ve su düzenleyici kullandım ama ne yazık ki Karidesler ilk gün öldü. 8-9 tane Karides vardı ve ben Karidesler öldükten sonra su değişimi yaparak aldım ve gördüğüm kadarıyla içinde başka ölü bir Karides kalmadı ve şuanda akvaryumda sadece bitkiler var. Herhangi bir şekilde yemleme yapmıyorum ve yapmadım. Temizlik dışında müdahale etmiyorum ama bugün bitkileri kontrol ederken 2 adet beyaz ince canlı gördüm suyun içinde hareket ediyorlardı. Bilgisayardan ne olduğuna baktım ama ayırt edici bir özellik göremedim. Tekrar akvaryuma baktığımda göremedim biraz toprağı oynadım ama yine de göremedim. Bunlar ne olabilir acaba zararlı olabilirler mi? Şuanda sadece bitkiler var başka herhangi bir canlı yok. Yardımcı olur musunuz?

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Merhaba aramıza hoş geldiniz.

Akvaryum kamunun altında neler kullandınız acaba bahsettiklerinin solucan tarzı parazitler olabilir.

3. ibrahim yıldız

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    en altta bitki toprağı onun üstüne bazalt denilen akvaryum kumu var, akvaryumun tamamında ise yaklaşık 17 tane bitki, bir adet ağaç parçası (su dengeleyici için kullanılan ağaç parçalarından) ve Su Mercimeği var başka da bir şey yok

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Büyük ihtimal torftan kaynaklı bir oluşumdur, takip edin eğer çoğalırsa ilaç tedavisi andazol şurup alıp kullanırsınız.

5. ibrahim yıldız

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim.

hedayse bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş