Yan Sump Hakkında

Konusu 'Sump Filitreleme Sistemleri' forumundadır ve Nuri-3434 tarafından 26/04/20 başlatılmıştır.

1. Nuri-3434

Nuri-3434 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Akvarist Arkadaşlar;

Hazırda bir akvaryumum mevcut ve yan sump sistemi oluşturmak istiyorum. Yer sıkıntısı çektiğimden alt sump kuramıyorum. 120*35 h42 şeklinde ölçüleri mevcut. Aklıma takılan birkaç soru var ve bilgisi olan varsa ve paylaşırsa hem benim için hem de aramıza yeni katılacak arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

• Hepsinden önce dış filtreye göre dezavantajı var mıdır?

• İkinci olarak mevcut ebatlara göre en sağlıklı sump ölçülerim nasıl olmalıdır?(ısıtıcıyı da içine koymayı düşünüyorum)

• Üçüncü olarak suyun giriş yaptığı bölmede malzeme olmalı mı yoksa boş mu olmalıdır?

• Dördüncü olarak ses ve koku nasıl olur?

• Son olarak seçeceğim kafa motoru düşündüğümüzde en iyi fiyat-performans ürünü hangisidir?

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Başka bilgi de paylaşabilirsiniz. Forumda olmayan bir konu sanırım. Admin arkadaşlarımda özen gösterirlerse sağlıklı bir konu olacağını düşünüyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler :)

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Nuri Bey sump sistemlerin bildiğim kadarıyla en büyük sıkıntısı koku yapması ve sumpta olan hareketten dolayı buharlaşan suyun ortama fazla nem bırakması ama üst kısma buhar için kapaklar yapılabilir. Siz taşırma düzeni şeklinde bir sump düşünüyorsunuz değil mi?

3. Nuri-3434

Nuri-3434 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Resimdeki gibi bir tasarım yapmak istiyorum. Dediğiniz gibi taşmalı denilen şekilde yapmak istiyorum ama bilgim olmayan bir konu. Mevcut tankta dış filtre kullanıyorum ama bu sefer daha profesyonel birşey yapmayı düşünüyorum. Forumdaki arkadaşların yorumları çok faydalı olduğu için sizlere danışmayı uygun gördüm. Nasıl yapmalıyım, ölçüler nasıl olmalı, yan sump ekleyebilir miyim tanka??? Açıkçası bilgim yok ve gelecek yorumlara göre kurcam akvaryumu.

Ekli Dosyalar:

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Nuri bey sump ile ilgili inanın bilgim yok genellikle dış filtre kullandığım için ne desem boş olacak.

Sayfayı Paylaş