Catappa Yaprağı Canlı Doğuranlara Zarar Verir Mi?

Konusu 'Canlı Doğuran Akvaryumları' forumundadır ve Akvaryumhobi tarafından 21/05/19 başlatılmıştır.

1. Akvaryumhobi

Akvaryumhobi Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar akvaryumcu arkadaş catappa yaprağı lepistes, moli, kılıçkuyruk, endler, plati gibi balıkların akvaryumlarında kullanılabileceğini söyledi.

Önerir misiniz ve kaç litrelik bir akvaryuma kaç adet atmak gerekiyor ve kaç gün akvaryumda durması gerekiyor.

Teşekkürler.

2. Narina

Narina Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Bildiğim kadarıyla suyu yumşattığı için kullanılıyor ve sorun yaşayan pek görmedim. Abartı olacak kadar eklemedikçe sıkıntı olmaz.

3. atamer

atamer Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Hiç birşey olmaz suda ani bi değişiklik olmadığı sürece canlı doğuranlara bişey olmaz

4. bemreda

bemreda Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Catappa yaprağının kullanımı öncesi dikkat edilecek husus aldığınız yaprağın toplama değil kendiliğinden yere düşmüş olmasıdır.

Diğer yandan yaklaşık 50 litreye 1 yaprak kullanılabilir, aşırısı balıklarda tanen zehirlenmesine sebebiyet verebilir bu sebeple oranı kaçırmamak gerekiyor ve akvaryuma salınan yaprak 7 gün sonra çıkartılması lazım.

Suyunuza salınım yapıp rengini değiştirir.

Yumurta dökerek üreyen canlıların yumurtalarının kuluçka dönemlerinde mantarlaşmasını önler, canlılarınızın mantar rahatsızlıklarına da iyi gelir hareketliliklerinde artış görürsünüz.

Catappa_Desi_Badam_(Terminalia_catappa)_fallen_leaf_in_Kolkata.jpg

atamer bunu beğendi.

5. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Bilal Bey güzel açıklama olmuş, tıpkı meşe yaprağı ve yeni dünya ağacı yaprağından olduğu gibi kendi kendine düşenlerden kullanmak gerekiyor demekki.

Benim denk geldiğim taze iken toplanan, dut ve ceviz yaprağı oldu bu güne kadar.

Sayfayı Paylaş