Ziraat Bankası Kredi Çekerken Aldığı Paraları Geri Aldım

Konusu 'Forum Dışı Diğer Konular' forumundadır ve a.izguden tarafından 05/01/19 başlatılmıştır.

1. a.izguden

a.izguden Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hemşire
    Merhabalar;

Forumda bir bitkili akvaryum sever olarak yaşamış olduğum bir durumu paylaşmak istemekteyim. Ayrıca, kanıt olarak sonucunda çıktılarını ek olarak yerleştiriyorum.

15.08.2018 tarihinde bir miktar kredi çekmek için Ziraat Bankası Serik Şubesi'ne başvuruda bulundum. Kredi çekerken bana bazı zorunlu şartlarının olduğunu söylediler. Hayat Sigortası ve 2 adette poliçe imzalamam gerektiğini söylediler. Bende hayat sigortasını ve poliçeleri okudum ve 30 gün içerisinde cayma hakkım bulunması sebebiyle kabul ettim. Krediyi çektim.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aradım ve hayat sigortamın ve poliçelerimin iptalini talep ettim. Kabul etmediler.

14.09.2018 tarihinde Ziraat Bankası Serik Şubesi'ne gittim ve hayat sigortamın ve 2 poliçenin iptalini talep eden bir dilekçe yazmak istedim. Öncelikle, dilekçemi kimse kabul etmemişti. Biraz tartışma sonucunda dilekçemi kabul etmek zorunda kaldılar ve dilekçemi aldıklarına dair evrak almak suretiyle o günkü maratonum son buldu. Aradan 1 kadar zaman geçti ve bana bir yanıt verdiler. Tabii ki olumsuzdu.

19.10.2018 tarihinde Türk Bankalar Birliği'ne durumu anlatan bir bildiri oluşturdum. Gerekli evrakları da online olarak teslim ettim. (Bu işlem 15 dk sürmektedir.)

04.01.2019 tarihinde tarafıma karar tebliğ edildi. 15 gün içerisinde banka tarafıma para iadesi yapacaktır. Yaptığında ayrıca buradan yazabilirim. Ancak, Türk Bankalar Birliğ'nin kararı zaten bağlayıcı.

Sizlere önerim, bankalara bu gibi zorunlu yaptırdıkları işlemlerde paranızı geri alabilirsiniz. Unutmayalım, kimse bankadan daha zengin değildir!..

Ekli Dosyalar:

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Maalesef her boşluğu değerlendiren bir milletiz, kul hakkı nedir bilmiyoruz.

a.izguden bunu beğendi.

3. egebey

egebey Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    bende 2012 de çektiğim ev kredisinde kesilen bedelleri aldım yaklasık 6-7 ay önce beyler hakkınızı bırakmayın toplasan 30 dknızı almıyor evrakları bankadan alıp tüketici hakem heyetine vermeniz. en geç 2 1-2 ay içinde paranız elinize geçiyor ben 1200 tl iade aldım

a.izguden ve hedayse bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş