yunusumun ağzında yavru var

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve ONEAL_RUNO tarafından 04/12/13 başlatılmıştır.

1. ONEAL_RUNO

ONEAL_RUNO Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar forumda yeniyim 1 yıldır akvaryumum var karışık ciklet besledim sonrasında yunus besleme başladım fakat akvaryumumda 2 erkek 5 dişim var dişilerden biri ağzına yavru alımış yunusun ilk yavru alışı yavruları yutmaması için ayrı bi 50 lt tankım var ona alsam nasıl olur tek başına kendisi kussun olmazmı???

2. Batuhan

Batuhan Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayırmanız iyi olur. Bırakın kendisi kussun. Anneliği öğrensin.

3. AliAlp

AliAlp Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ana tanktan alacağınız 25-30 litre suyu,dinlenmiş suyla karıştırarak 50 litrelik tankınızı3 gün önceden kurun.Filtrenizi çalıştırın.Ayırırken ışıkları kapatın loş bi ışıkta hızlıca balığı transfer edin ne olduğunu anlayamadan :) Strese girmesin

4. Müfit savaş

Müfit savaş Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam sakın balığı ayırmaya çalışmayın bu çok ince çizgidir balık ilk kez yumurta tuttuğu için çok ürkek olacaktır büyük ihtimal ile ayırmaya çalıştığınız zaman kusacaktır stres yapacaktır. İlk yumurta tutmasını boşverin hiç bir balığınızı koloniden ayırmayaın tekrar koloniye uyum sağlaması zor olacaktır zaten 20 gün aç kalıyor yumurta tutacam diye bitkin ve yorgun balıgı çok kolay vuracaklardır.

Özet ile:

1- Balık ayırmak sakıncalı stres, yumurta atma, koloniden dışlanma gibi faktörler yaratır.
    2- Balık kusturmayı biliyorsanız ve devamlı kusturacam diyorsanız kusturma yaparsınız.
    3- Ama ben kusturmaktan anlamam derseniz yapamam derseniz hiç ellemeyin son 4 gün kalana kadar.
    4- Balığı illa ayırayım kusturayım diyorsanızda şu makaleyi okumanızda yarar vardır.
    http://forum.akvaryumda.com/tangani...-baligi-strese-sokmadan-yakalama-yollari.html

Başka sormak istediğiniz varsa yardımcı olmaya çalışayım.

Sağlıklı hobiler.

5. ONEAL_RUNO

ONEAL_RUNO Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkür ederim bundan önceki diğer yunusumu geçen hafta kusturdum sanırım erken oldu yavruların hepsi telef oldu yavruluk yaptım ama 1 -2 saate hepsi öldü bunda erken davranmak istemiyorum 18 - 20 gün sonra kustarayım en iyisi teşekkür ederim.

6. yunusemre123

yunusemre123 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Bencede Ayırın .

7. ONEAL_RUNO

ONEAL_RUNO Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    şimdi ne yapmam gerekiyor ayırayımmı ayımayayımmı ki farklı fikir çıktı ortaya???

8. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    balığınızın kondisyonu ne durumda? yani balık 20 gün aç kalmayı kaldırabilecek besin deposuna sahip mi? eğer evet ise balığı hiç strese sokmadan hızlıca ayırabilirim diyorsanız tabiki en sağlıklısı ayırmak. ancak yakalayacam derken balığı kovalarsanız 15 - 20 dakika illaki strese girecektir. Ancak unutmayın ayırırsanız balık yavruları bıraktıktan sonra hemen ana tanka geri almayın. kondisyondan düştüğü için onlara uyum sağlayamaz ve muhtemelen hastalanır.

9. ONEAL_RUNO

ONEAL_RUNO Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamam o zman ben diğer tankımın ısıtıcısını bugun devreye alayım diğer günde anneyi tanktan ayıryım peki yavru ile anne kaç gün bereber kalırki yavruları yemez demi?

10. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    anne kendi yavrularını dışardan bir etken olmadığı sürece yemez

Sayfayı Paylaş