Yeni Edindiğim Killifish Türleri

Konusu 'Diğer Türler' forumundadır ve EgemenKARAA tarafından 23/02/17 başlatılmıştır.

1. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Yıllardır aradığım ama bulamadığım sonrasında bir kaç kez yumurtadan alıp büyütmeye çalıştığım ama çeşitli nedenlerle başarısız olduğum ama hep içimde bir uhde olarak kalan killifishleri sonunda yetişkin halde bulup temin ettim. Karışık olarak 3 er çift iki tür var. Biri Nothobrachius Racovii Diğeri de Nothobranchius Guantheri Red. Şimdilik ortama alışma çabasındalar ancak yakın zamanda yavru alma denemelerine de başlamayı planlıyorum. Kısaca bir video ekliyim balıkların akşam yemeklerinden. Kendi adıma hobi için çok büyük bir adım oldu bu balıkları elde etmek, karşılarına geçip seyretmek çok büyük bir haz veriyor. Umarım video ile bir miktar da olsa aktarabilirim size bu duyguları :)

Nothobranchius Rachovii
    f06517490efa3a3cfd8033640304ca77.jpg

Nothobranchius Guentheri Red

20110415143928.jpg

Gelelim benim çektiğim videoya.. :)

Bitkici bunu beğendi.

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Egemen bey aradığnız türleri bulmanıza sevindim. Bu balıklardan yavru almak için akvaryumdaki suyu yavaş yavaş kurutmak gerekiyor diye duymuştum. Siz nasıl yavru almayı planlıyorsunuz?

Son düzenleme: 23/02/17

3. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    abi yavaş yavaş kurutmak gerekmiyor çünkü 1 ayda ergenliğe erişip sonraki hayatlarının her gününü üreyerek geçiriyorlar. Aslında yavru almak için akvaryuma bir kap içinde torf koymak yetiyor her gün düzenli yumurta döküyorlar oraya. Hergün torfu yenisiyle değiştirmek gerkiyor bu nedenle

Bitkici bunu beğendi.

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Doğada kurak bölgelerde yaşadıkları için ilginç bir yaşam ve üreme tarzları var. Su tamamen kuruduğunda anaçlar ölüyor ancak yağmurlu dönem başlayıp su tekrar yükselince o yumurtalardan yavru balıklar çıkıyor. İnşallah sizde üretmeyi başarabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş