Yeni canlılarım Günışığı Tetra balıkları (Hemigrammus erythrozonus)

Konusu 'Tetra Türleri' forumundadır ve ışıkizi tarafından 04/11/19 başlatılmıştır.

1. ışıkizi

ışıkizi Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    249
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Elektronik
    IMG_2475.JPG IMG_2448.JPG IMG_2471.JPG IMG_2467.JPG IMG_2475.JPG IMG_2448.JPG IMG_2471.JPG Önce seyirlik birkaç fotoğraf ekleyeyim
    Bizim akvaryumcular(Dayımın oğlu olan hariç . Adam işi biliyor sadece sıkılmış ) bu işi pek ayrıntıya girerek yapmıyorlar. Patates satar gibi işte.. Parlak çizgili ne olsa ışıklı tetra adıyla satıyorlar. En sonunda bunları gördüğümde ismini filan sormadım. Bu sarı neonlardan ver dedim. Onlar neon değil ışıklı tetra dedi. Şakayla karışık bütün balıkları ışıklı tetra diye sattın bana demeyi ihmal etmedim. Neyse zaten arıyordum denk geldi. Hatta bir kaç öncesinden fotoğraflarına bakmıştım . Dedim bu ışıklı değil günışığı olan. Işıklı olan gene başka.. Birde ilk defa gördüğüm bir balık türü olan tatlı su zarganası diye balık gördüm şansa. Onu da alacaktım akvaryumcu yere düşürdü. Yere düşmüş zargana alınırmı ya? Vazgeçtim :)

Aldım akvaryuma getirdim adaptasyonu yaptım saldım. Pek sürü balığı davranışı yok. Neon gibi dağınık yüzüyorlar. Bu konuda rasboralar çok başarılı. Renk olarak güzel bir görüntüsü var. Avcı olduklarından hep karides yavrusu arıyorlar. Muhtemelen karides yavrusu barındırmayacaklar.

Son düzenleme: 04/11/19
    H. KAYA. GEMLİK. ve Erdo bunu beğendi.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Tetra türlerinin bir çoğu avcı maalesef.

ışıkizi bunu beğendi.

3. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Hayırlı olsun sağlıkla besleyin.

ışıkizi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş