Yeni Akvaryum Kurumu

Konusu 'Yeni Üyeler Buradan Merhaba Diyebilirler' forumundadır ve jojoned tarafından 05/01/19 başlatılmıştır.

1. jojoned

jojoned Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta 2.el aşağıdaki akvaryumu aldım. Resimlerde güzel gözüküyordu fakat ürünü aldığımda o güzel görüntüden yeller estiğini anladım. Satan arkadaş sağolsun üründeki suyun büyük bölümünü boşaltıp ışıksız olarak karanlık bir ortamda teslim etti. Öncesi ve sonrasını görebilirsiniz.
    Herneyse tüm ekipmanlar düzgün (Denerrle) olduğu için çok dert etmedim ve akvaryumu bozup kumu ve kayaları yıkadım kenarda bekletiyorum. Bu hobide yeniyim. Elimde yaklaşık 5kg siyah kum(heralde hagen) ve 10kg civarı dragon kayası mevcut. Akvayumda herhangi farklı toprak yok.

Şimdi ürünü sıfırdan kurmaya başlayacam, bu konuda yardımlarınızı rica ederim. Bitki olarak moss tarzı yeri saracak ve ileride belki ağaç dallarına java moss sardırabilirim. Zemin için ekstra bir ürün almam gerekir mi? Ayrıca su için dengeleyeci ve sıvı gübre ne almalıyım? CO2 ekipmanları mevcut fakat tüp bitmiş yeni tüp de alıyor olacağım.

Konu hakkında bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Taban için ekstra bir toprak almanıza gerek yok bahsettiğiniz bitkiler zaten çok yüksek gereksinim istemez. Sıvı gübre temin etmenizde fayda var elinizin altında dursun çünkü co2 de vereceksiniz.

Sayfayı Paylaş