Yarım kalan bitkiliye devam

Konusu 'Bitkili Akvaryum Tanıtımları' forumundadır ve emrah39 tarafından 25/03/18 başlatılmıştır.

1. emrah39

emrah39 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Boyut En*Boy*Yükseklik (cm):40x125x50
    Kapasite (litre):225lt
    Beslenen Canlılar:canlı doguran karides cüce vatoz elma salyangozları cöpcüler
    Filtrasyon:atman f4 ve ic filtre kafası
    Işıklandırma Floresanları: 4x 54 watt
    Işıklandırma Süresi ve Düzeni: 09:00 13:00 17:00 21:00 seklinde
    Su Değişim Oranı ve Aralığı:haftalik ÷40
    Kullanılan Yemler:tetra pro color yem
    Kullanılan İlaçlar:yok

Açıklama:
    Merhaba arkadaslar öncelikle düzensiz bir kurulum oldugunu biliyorum fakat bazi bitkilerin yerini degistirmeyi denedim ve olmadı (criptolar)
    Akvaryumda purvula aramotica green ve brown criptolar karidesler icinde moss var yaptigim en buyuk hata silis kum kullanmam isik alan yüzeylerde alg oluyor.
    Gunlük potasyum 10ml fosfat 10ml nitrat 6ml olarak sıvı gübre veriyorum 3 yada 5 ğunde birde demir ve iz element 5er ml bitki gelisimleri güzel ve camdaki yeşil nokta hariç alg sorunum yok.
    Elestiri ve önerilere acığım herkese mutlu hobiler.. IMG-20180324-WA0003.jpg

Yönetici tarafından son düzenleme: 26/03/18

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    İlk göze çarpan bir arka fon olmayışı, arka fon ile daha güzel olur emin olabilirsiniz.

Ayrıca verdiğiniz gübrelere göre demek ki fosfat az kalıyor ki yeşil spot sorununuz var.

Işıklandırma sürenize de bir düzen getirmeniz iyi olur, fasılasız 6 saat ideal olur.

emrah39 bunu beğendi.

3. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Emrah bey peyzaj ve arka fon dışında bir sorun gözükmüyor. Yeşil nokta yosunu çok kafaya takmaya değecek birşey değil muhtemelen düşük fosfat seviyeleri nedeniyle gelişiyordur. Fosfat oranını biraz artırmanız iyi olur. Sol arkalara bir iki değişik tür bitki eklenirse boşluklar dolar diye düşünüyorum.

Öneri olarak söyleyebileceğim iç filtre kafasını akvaryumdan çıkarıp, dış filrenin çıkış borusunu da sola alsanız hem iyi bir sirkülasyon sağlanır hem de boşu boşuna balıkları akıntı ile yormamış olursunuz.

emrah39 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş