Türksat Uyduda Eba Tv Kanalları Frekans Ayarlama

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve hedayse tarafından 19/03/20 başlatılmıştır.

1. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Merhaba arkadaşlar, malumunuz üzere dünya ülkelerinin genelinde yaşanan corona virüsü salgınından dolayı ülkemizde de eğitim için alınan tedbirler sonrasında ilk orta ve lise öğrencileri için Eba Tv Kanalları oluşturuldu.

Eğer uydu alıcınız TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelleme Sistemi) uyumlu ise zaten kendisi otomatik bulacaktır lakin değilse mecburen kendiniz manuel yapmak durumundasınız.

Türksat 4a manuel arama ile güncelleme yapmak isterseniz aşağıdaki frekansları deneyin,

Screenshot_20200319-224137.png

Benim gibi Uydu alıcı ayarlarında otomatik güncelleme yapsam da gelmedi diyorsanız aşağıdaki frekansı deneyin.

Eba Tv için verilen uydu frekansları aşağıdaki frekansları girebilirsiniz;
    IMG-20200319-WA0011.jpg

Eba Tv Frekanslar İle Kanal Bulunmuyor İse:

Ben yukarıda verdiğim frekanslar ile eba tv kanalları bir türlü getiremedim. Denerken aşağıdaki verdiğim ayarlar ile başarabildim, kendi denediğim yöntemi sizlere anlatacağım.

Önce mevcut kanalların sıfırdan oluşması için televizyonu ilk kurulum ayarlarına çevirdim. Bu durumda bütün kanalları sildi tabii. Sonra resimde gördüğünüz ayarları televizyonun menüsünden manuel kanal ekleme ayarlarına girip aratma yaptım ve türksat 4a da bulunan 400 den fazla kanal radyo listeye geldi.

Aslında ilk kuruluma getirmeden, yani kanalları sıfırlamadan da belki olurdu ama artık olan oldu, siz mevcut durumda iken sıfırlamadan da deneyebilir tecrübelerinizi konu altında yazabilirsiniz.

20200319_221935.jpg

Son düzenleme: 19/03/20

Sayfayı Paylaş