Sununda dış filtrem

Konusu 'Dış Filtre Türleri ve Seçimi' forumundadır ve muratkuruoglu tarafından 12/08/14 başlatılmıştır.

1. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili dostlar bugün 300 lt tankım için deneme amaçlı olarak "Quik EXPRO 1200 Dış Filtre"yi aldım. şuan oldukça sessiz şekilde çalışıyor ve sızdırma durumu yok (inş hiç olmaz). bir süre denedikten sonra deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Ama bir de sorun olacak seperlerine en alttan en üste sırasıyla seramik-aktif karbon-sünger-biyolojik top. koydum sepetlere ekle/çıkar diyeceğiniz malzemeler var mı ? önerilerinizi bekliyorum.
    Eki Görüntüle 1895

Eki Görüntüle 1896

Eki Görüntüle 1897

Eki Görüntüle 1898

Eki Görüntüle 1899

Ekli Dosyalar:

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Murat Bey hayırlı olsun mili seramik mi bakabilme imkanınız oldu mu?

Bu arada hortumun birinde kırılma olmuş dikkat edin sıkıntı olmasın.

3. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı olsun Güle güle kullanın.

4. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim. Hakan Bey mil eğer suyu çeken içteki pervane ise seramik değil ama tam neresi söylerseniz tabiki bakarım

5. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Hayırlı olsun murat bey sağlıklı bitkiler dilerim bitkili akvaryumlarda aktif karbon kullanmiyoruz. Aktif karbon. Bitkiler için yararlı olan sudaki elementleri tutuyor.

6. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Murat bey eğer acemi iseniz ki yanlış anlamayın sorunuzdan bunu anlıyorum bahsettiğim mili seramikse kırabilirsiniz hiç bakmayın. Sorun yok derseniz o pervane içine geçen milden bahsediyorum.
    Bu arada kaç watt güç tüketiyor?
    Sanki jebonun kopyası gibi çok benziyor.

7. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hayırlı olsun kolay gelsin. Quik EXPRO 1200 Dış Filtrenin debisini bende merak ediorum.İnşallah iyidir.300lt az değil yani.

8. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Onur Bey tankta bitki yok ama bunu dediğiniz iyi oldu bitkili olana da durmayı düşünüyorum dış filtre, teşekkürler.
    Hakan Bey alınılacak bir şey yok acemiyim buradan ve deneyimlerle bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Sökmeyi denerim ama genelde her yeri sert plastik seramik olacağını sanmam. 28 watt yazıyor üzerinde. kesinlikle katılıyorum jebo tarzı çok benzetmişler.
    Uğur Bey teşekkürler, denedikçe buradan yazacağım sizlerde karar verirsiniz şuan aksi bir durum yok gerçekten çok çok sessiz

9. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Quik EXPRO 1200 Dış Filtre sanırım sorunlu yardımcı olur musunuz ? dibe çöken yemleri iyi derecede çekmiyor sanırım ya da filtreden yemler suya geri dönüyor. sorun ne olabilir iç malzemesi mi az acaba ?

10. mustys

mustys Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlı olsun güle güle kullanın.dış filitre akvaryumunuzdaki iç filitre kadar mekanik temizleme yapamaz.ancak iç filitrenizi, dış filitrenin akvaryumdan suyu çektiği hortuma,ızgara yakın konumlandırarak su sirkilasyonunu yönledirerek fazla yem ve balık dışkılarını çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

aynı şekilde akvaryum tabanında da dış filitrenin su girişine doğru meyil verebilirseniz dışkılar o noktaya doğru toplanarak filitreye yardımcı olmuş olursunuz.

dış filitrenin asıl espirisinin biyolojik filitrasyon olduğunu biliyorum.istenmeyen dışkı,fazla yem suda çözündükten sonra filitre içerisindeki katmanlarda hem biyolojik olarak hemde mekanik olarak tutulur.tabi su debisi sıcaklık vb. durumlarda filitre işinde etken.

11. mustys

mustys Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dip çekimi yapar gibi yada elektrikli süpürge gibi :) akvaryumunuzda göz görülen yemi dışkıyı bir anda temizlemesini beklemeyin. en güzeli daha az ve düzenli yemleme yapmaya çalışın

12. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bakteri oluşması için sanırım biraz fazla yem attım bu da dibe çöktü ve suyu bulandırdı :) yinede elyaf alıp koyayım içine diyorum yararı olur mu ?

13. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    murat bey herseferinde elyaf almanıza gerek yok aynı elyafı yıkayıp kullana bilirsiniz. dip çekimi ve su değişimleriyle devam edin, yada sadece su değişimi yapın yeter dış filtre dibteki akrtıkları çekmek için değil de bu maddelerin suya yapmış olduğu salınımı biyolojik olarak temizlemesini sağlar.

14. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    içinde elyaf yok biyolojik sünger var Onur Bey o yüzden dedim. içindekileri yazmıstım: seramik-aktif karbon-sünger-biyolojik top.

birde aktif karbonu çıkart diyenler var sizce ne yapayım akvaryumda full red ve l144 blue eye var.

15. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Murat bey bitki eklediginizde aktif karbonu cikartirsiniz filtrede elyaf yoksa elyaf ekleye bilirsiniz daha iyi olur. Biyolojik döngü oturuncaya dek akvaryuma canli eklemeaeydiniz iyi olurdu. Bakteri kültürünün daha cabuk oturmasi için akvaryuma yem atmak yerine sağlıklı bir akvaryumdan asilama yapabilirainiz

16. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Onur Bey şuan için bitki ekmeyeceğim 100 lt bitkili akvaryumum var ve onda bu işi çözdükten sonra büyükte denemelere geçeceğim. aktif karbon var ama ekleme yapmayı düşünüyorum. elyaf ise hiç yoktu yarın onu da ekleyeceğim. akvaryum yaklaşık 1 haftadır dolu balıksız şekilde ara ara yemleme yapıyordum sanırım biraz fazla yem attım ardından bugün dip çekimi yaptım (hagen kum olduğu için çok zor oldu) %50 su değişimi yaptım yem suyu bozdu gibi geldi ve ardından 4 tatlı kaşığı kaya tuzunu eritip ekledim. şuan tank boş

17. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    murat bey kaya tuzu neden eklediniz.

18. muratkuruoglu

muratkuruoglu Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mikrop varsa diye ekle dediler Onur Bey. birde damızlık dişilerimden birisinin kuyruğu yırtıldı bunun için ne yapmam gerek arkadaşlar ?

Sayfayı Paylaş