Sigarayı Bırakmak İçin Tavsiyeleriniz ?

Konusu 'Sağlık Yaşam' forumundadır ve hedayse tarafından 21/03/14 başlatılmıştır.

1. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Arkadaşlar merhaba, malum sigara yüzünden bir çok hastalık insanoğlu üzerinde sorunlar oluşturmakta ve sağlığımızı kaybetmekteyiz. Son günlerde kendimde bedenimde bunu hisseder oldum, sigarayı bırakmayı düşünüyorum içme oranımı azaltmaya başladım. Günden güne azaltarak artık bırakayım istiyorum.

Bu konuda birlik olalım sigara içenler olarak içmeyenlerin de desteği ile hep beraber tavsiyeler üzere bu illetten kurtulalım.

Bir bir başlangıç olsun eylemi başlatıyorum duyarlı herkesi davet ediyorum.....

Ekli Dosyalar:

2. Batuhan

Batuhan Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben abimden dayak yedim hemen bıraktım. Çalıştığım fabrikada usta başı kalp krizi geçirdi, anında bıraktı (Günde 3 paket + gelen geçenden aldığı sigaralar) Amcam içmicem lan seni dedi kırdı attı sigaraları 2,5 - 3 aydır oda içmiyor.

İçmicem seni de kır at.

3. melihergin

melihergin Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    TEKNİK MÜDÜR
    kimsenin ilgisini cekmemiş sanırım.1,5 yıl önce 2 paket içiyordum ilaçla bıraktım şuan hayatımdan cok memnunum

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Ne tür bir ilaç Melih Bey ismini verebilir misiniz?

5. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Serkan diye bir arkadaş vardı.İzmir de doktora gitti hipnoz gibi bişey yapmışlar.Beyinden silmişlirler.Rahatça bıraktı.

6. melihergin

melihergin Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    TEKNİK MÜDÜR
    Champix 200 tl biraz pahali ama deger bence .kas agrisi sikismalar falan oluyordu hicbir sikintim kalmadi dalis yapamaz hale gelmistim .iyiki kurtuldum .bastan kafada bitireceksin ilac yardimci olacak.sunuda soyleyim yavasyavas birakirim diye bisey yok birden atacaksin paketi ilk hafta deniyorsun kendini ilacla birlikte sigara kullaniyorsun ve gun sayiyorsun ilacin icinde yazili zaten .ogunden sonra sigara kullanmiyosun ve canin da cekmiyor ilginc birsey.sahsen ben son 8 hapi icmedim gerek duymadim

7. faruk

faruk Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs hastaliklari hastanesi veya kliniğine gidin gezin hastaları görün oda etkili olabilir belki

8. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Baştan kafada bitireceksin hakan bey ben ameliyat olmadan önce sağlık için bıraktım gerçi benimki bağırsak ameliyatıydı ama sağlık herşeyden daha önemli inanın.İnsan sağlığının kıymetini hastahaneye düşünce daha iyi anlıyor inanın ki.Sağlık Bakanlığı da yardımcı oluyor bırakmak isteyene.
    BİRDE DUA BULDUM DENEYİN İSTERSENİZ İNANIRSANIZ VE KAFADA BİTİRİSENİZ OLUR İNŞALLAH.
    Dua tertibine başlamadan benim önerim 100 istiğfar okuyun..100 salavat..

Almış olduğum kaynakta dua tertibi şöyle..Ki Besmele her istek için en başta gelen dualardan biridir.19 defa okunması da çok önemlidir.

7 adet karanfil alınır niyet edilerek başlanır…her gün 1 tanesine 19 defa Besmele okunur ağızda çiğnenir.Bu işleme 3 hafta devam edilir.

Her gün ağzınıza almadan 19 Besmele okuyun karanfile..bu şekilde devam edin.

Kaynak:Dua Kitabı (Abdullah Okutan)

9. nathanmuir

nathanmuir Yasaklı Üye

Beğenilen Mesajları:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ayın 21inde tam 1 yılımı doldurdum ağzıma bile sürmedim. Benim bildiğim en geçerli olan çözüm beyni eğitmek. Elbette birçok yöntem var ve hiç biri kesin çözüm değil. Ama içlerinde en etkilisi birden bırakmak. Ben böyle bıraktım. Elbette canınız il zamanlar şiddetle isteyecektir. Kendinize içinizden "hayır" diyin. Ama bunu gerçekten diyin! Emin olun en fazla 20 saniye sürecek. Sonra geçecek bu git gide azalacak. ANCAK SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN BİLİNMESİ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY BIRAKTIKTAN SONRA ÜZERİNDEN NE KADAR GEÇERSE GEÇSİN, ÇOK KISA, BELKİ AYDA BİR BELKİ İKİ GÜNDE, BELKİ ON SANİYE BELKİ BİR AN; CANINIZ MUTLAKA İSTEYECEK!!! BUNU KABULLENMEK!!! Burada önemli nokta şu sizi rahatsız etmeyecek kadar azalacak bu isteme meselesi mesela benim bir kaç hafta aklıma gelmediği oluyor. En çok geğinde 1-2 saniye sürüyor. Bir de kendinizi motive edici birşeyler bulun sigara içmemeyle ilgili. Mesela ben parasal olarak motive oluyorum ve bu çok etkili bırakan herkeste. Örneğin; neden istediğiniz dış filtreyi almayasınız ya da ne bileyim neden çok sevdiğiniz bir uğraşta harcamayasınız. Neden çocuğunuz o aykkabıyı istediğinde alırken zorlanasınız vs...

Bir de kritik uzaklaşma noktaları var;

çok sinirli, çok üzgün, çok gergin olduğunuz bir anda sakin olup sigaraya sarılmadığınızda,
    keyifli olduğunuzda sakinleşip sigaraya el uzatmadığınızda,
    İçki içenler içerken kendinize hakim olup sigaraya sarılmadığınızda (alkolü abartmayalım, azı karar)
    Çok güzel bri yemekten sonra.

gibi...

bunların her birini bir iki kez atlattıktan sonra zaten rahat edersiniz ama tekrar söylüyorum şunu kabullenmek şartıyla: her an canınız isteyebilir. Sakin olun bir tane derin nefes alın. Vücudunuzun oksijeni kullanışını hissetmeye çalışın.

10. muratank

muratank Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim ben 16. mayıs 2011 tarihinde bıraktım tam 3 yıl oldu, ilaç falan hikaye hiç uğraşma, benim herkeze tavsiyem şudur, hazır bahar gelmişken önünde çok güzel 4-5 ay var, akşamları serinlikte parka git bir güzel koş ciğerlerini aç öksürmekten gebersende koş, ben koşu sonrası kustuğumu bilirim, her akşam koşu yaptım, hatta kendiliğinden bodybuildinge başladım, kendine sigarayı bırakmalıyım piskolojisiyle değilde sporun güzelliği ve sana verdiği sağlıklı yorgunluğun keyfini tadarsan sigarayı kendiliğinden zaten bırakacaksın, ama zorlayarak bırakırsan bikaç yıl içmesen bile herzaman bir zaafla dolaşırsın.

Not; Sigarayı en sıkıntılı dönemlerimde, askerden geldiğimde işsizden birsürü borç altındayken üstüne hatun beni terketmişken bıraktım.

Sayfayı Paylaş