Sarı Prenses Ve Yunus Yem Sorunu

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve elitefes tarafından 01/02/17 başlatılmıştır.

1. elitefes

elitefes Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba;yaklaşık 5 aydır verdiğim balık yemi Balıklarımda deişiklik yaptığını gözlemliyorum davranışlarında. 4 tane idi 2 tane kaldı büyük olanlar Hayatta sadece yunus ve sarı prenses yaşıyor açık olarak aldığım yem kırmızı yuvarlak şekilde olup kokmaya basladı kavanoza aktarmıştım ve son günlerde son 2 büyük balıklarımda birbirine saldırganlaştı ve beni görünce hemen yem hırsından kavga etmeye baslıyorlar hangi yemi almalıyım deişmelimiyim Yardımlarınız için teşekürler şimdiden

2. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Merhaba. Kimlik bilgileriniz girilmediği için size hitap ederken zorlanıyorum. Lütfen adınızı, soyadınızı ve nereden katıldığınızı belirtiniz.
    Yunus hem etçil hemde otçul karakterlidir, Sarı prenses ise bitkisel karakterlidir ama tetra discus a veya granumeat a bayılırlar. Buradan yola çıkarak; Sarı prenses uzun süre etçil yemlenmemeli, arada bitkisel yemler verilmeli, hatta renklerinin donuklaşmaması için bitkisel ağırlıklı beslenmeli.
    Yunus karakterini bulması için protein ağırlıklı beslenmeli ama bitkisel yemleme de yapılmalı.Kullandığınız yem büyük bir ihtimalle Tetra bits. Bu yemin yanına Sera Flora ve Sera Spirulina Tabs ilave etmenizi öneririm.
    Akvaryumda kavgaların olması ise balıkların içerisinde bulunduğu ortam ile ilgili olmalı diye düşünüyorum. Akvaryumunuzda yeterli hacim yoksa, su değişimleri düzenli değilse, akvaryum temizliği yetersizse hele hele balıkların saklanabilecekleri düzenlemeler yapılmadıysa kavgalar, yaralanmalar ve ne yazık ki strese bağlı ölümler kaçınılmaz olur.

Son düzenleme: 01/02/17
    elitefes ve Bitkici bunu beğendi.

3. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Sarı prenses otçul yunus ise hem etçil hem otçul balıklardır. Bu balıklara otçul balıklara verilen bitkisel içerikli yemlerden almanız gerekiyor. Tetra, sera, jbl gibi bilindik markaların malawi cikletlerine uygun bitkisel içerikli yemlerinden almanızı öneririm.

elitefes ve H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

4. elitefes

elitefes Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba; Tekrar bana yardımcı oldunuz için teşekürler yanlız bir sorumdaha olucak

5. elitefes

elitefes Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugun sabah sarı prensesimin ağzında bişi varmış gibi duruyor internetten baktımğımda ağzı dolu olan ile aynı duruyor şimdi ne yapacağım yardımcı olurmusunuz ilk defa böyle bişi geliyor başıma Şuan 110 litre akvaryum yunus balığı ile sarı prenses var sarı prenses ağzı dolu olabilir

6. elitefes

elitefes Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İsterseniz resim atabilirim.

7. elitefes

elitefes Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

8. elitefes

elitefes Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3.resimde anlaşılıyor gibi

9. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Yunus ile sarı prensesin eşleştiğini hiç duymamıştım. Bir kaç gün daha bekleyin yem yiyormu takip edin.

H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

10. Emre54

Emre54 Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    elektrik teknikeri
    Malavi cikletlerinde karmalar olabilir belki sari prenses daha onceden kendi turuylede es tutmus olabilir.
    Ama yunus baliginin agrasivini ilk defa duyuyorum. Belki onun icinde 2 dişi yunus daha almalisiniz.

11. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.

Sayfayı Paylaş