Peysaj Tavsiyeleriniz (Akvaryumdakilerle ve yeni önerilerinizle)

Konusu 'Akvaryumda Kullanılabilecek Dekorlar ve Tasarımlar' forumundadır ve SfenkS tarafından 31/01/16 başlatılmıştır.

1. SfenkS

SfenkS Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Memur
    Boyut En*Boy*Yükseklik (cm):43*100*52
    Kapasite (litre):200lt (Net165lt)
    Beslenen Canlılar: Plati Molly Velifera Kılıçkuyruk Helena Karides (Kiraz Sakura) 1 adet SAE 1 adet CAE 2 adet albino çöpcü 5 adet komando çöpcü 3adet garra rufa 1e 1d cüce vatoz
    Filtrasyon: Dolphin c1600
    Aydınlatma:3x39 grolux 1x39 aquastar (05:00-08:00 açık 11:00-14:00 açık 6 saat)
    Sıcaklık :26 derece
    Su Değişim Oranı ve Aralığı:Her Pazartesi 90lt
    Kullanılan Yemler:14 çeşit yem kullanıyorum
    Kullanılan İlaçlar:Haftada bir 5ml Merck Metilen Mavisi 2 haftada bir 6 çay kaşığı kaya tuzu
    Gübreleme:Haftada 1 60ml potasyum haftada 2 12ml fosfat 12ml demir 15ml mikroelemet(yasmut dan alınma) ayda 1 misket gübre
    CO2: Mayalı sistem ISTA 3in1 difüzör ile 24 saat

Arkadaşlar akvaryumumum en güncel resmi aşağıdaki resim
    Akvaryumum da olan bitkiler:
    -sp japan
    -h.micra
    -bacopa monnieri
    -amazon
    -zeytin
    -java fern(kayaya tutunmuş)
    -elodea
    -myriophyllum tuberculatum
    -riccia
    -6-7 adet pistia
    -rotala
    -bu bitkinin ismini bilmiyorum (ismi nedir acaba)

Bitkilerin bazısını rasgele bazısını da hoşuma gittiği gibi dikmiştim akvaryuma ama şöyle düzenli düzgün birbirine karşmadan ama bütünmüş gibi duran bir peysaj yapmak istiyorum nasıl yapmalıyım hangisini nereye dikmeliyim
    Elimde bu kök var bunu da değerlendirebilir miyim acaba akvaryumda

Bİr diğer sorum:
    Yeni bitkiler le bir peysaj yapmak istesem (kayalar köklerle) hangi bitkilerle nasıl bir peysaj olmalı

Son düzenleme: 01/02/16

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Akvaryumunuzun boyutları ve elinizdeki kökün şekli oldukça güzel o kökü değişik peyzajlarda kullanabilirsiniz. Elinizdeki bitkilere göre peyzaj yapmak ile hayalinizdeki peyzaja göre bitki seçmek çok farklı olduğundan bence hayalinizdeki peyzaja göre bitki temin etmeniz daha doğru olacaktır. Hayalinizdeki ya da hedefinizdeki peyzajın nasıl olduğunu belirtebileceğiniz bir foto eklerseniz daha iyi yönlendirme yapabiliriz.

3. SfenkS

SfenkS Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Memur
    s,z bu bitkiler ve kökle nasıl bir peysaj yapardınız? Bir de bendeki bi tkilerin hangisi in plan hangisi arka plan hangisi akvaryumda ortaya dikilmeli bilgi verir misiniz acaba??

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    http://forum.akvaryumda.com/konu/peyzaj-seçimi-ve-uygulaması.1481/ bu konuda bazı teknikleri paylaşmıştım. Bunların içinden hoşunuza giden bir kurulum şekli var mı?

Köklerin ön planda olmasını istiyorsanız akvaryumun bir tarafını doldurma ya da ortada ada oluşturma uygulamaları yapılabilir. İnternetten çeşitli kurulumları inceleyip aklınıza yatan farklı bir peyzajda yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş