Parvula ve CO2 almak istiyorum

Konusu 'Bitki Malzemesi Veya Bitki Arayanlar' forumundadır ve Marineros tarafından 06/02/15 başlatılmıştır.

1. Marineros

Marineros Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese merhabalar.daha önce birkaç defa bitki almak niyetinde bulundum ama nasip olmadı.ben eğer elinde olan varsa parvula almak isterim.Hakan bey ve Bora beyin ilanlarına baktım ama parvulalar tükenmiş.elinde olan varsa almak isterim.İnternetten geçen hafta 160 kökü10 tl ye aldım.yine 150-160 kök varsa o fiyatlara almak istiyorum.
    Ayrıca co2 sistemine geçtim.elimde 8kg dolu tüp var.eğer elinde yedek,fazla basınç düşürücü(regülatör)varsa almak isterim.(başlıkta co2 diye çıkmış)buna ek olarak ince ayar valfi de alabilirim.
    Eğer şartlarımız ve fiyat uygun olursa bu bitki ve sistem parçalarını edinmek isterim.Uygun olursa hafta sonu beklemede olacağım ama olmazsa Pazartesi internetten sipariş geçmek durumundayım.Sistemi bir an önce faal etmek istiyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Tekrar merhabalar.sanırım kimsede aradığım ürünlerden yok veya bahsi geçen paraya yok :) ben inisiyatifimi yine malum satış sitelerinden yapayım.teşekkür ederim.

3. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Caner Bey parvula işi biraz sıkıntılı, kökten kasıt yaprak sayısı olabilir sadece buna dikakt edin. Mesela ben satarken normal kök olarak gönderiyordum genellikle sorun olmuyordu.

4. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Parvulaları sökecek vaktim yok ama bende var. Yalnız 24 şubata kadar bulamazsanız, ben size satabilirim.

5. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Akvaryumun içerisinde görüntü değişikliğine gittim.arkadaki uzun bitkilerin çoğunu,sazların tamamını perte ayırdım.Sol tarafa yine uzun ve sarmal olan bitkilerden aldım.(isimlerini unuttum şu an kusura bakmayın lütfen)mangrow kökünün üstüne moss yosunu aldım.oraya sarılmasını beklemekteyim.ön ve orta alana ise parvula ekmek istedim.görüntüsü hoşuma gitti.aslında başka kısa bitkilere de baktım ama sanki peyzaja parvula daha uygun gibi geldi.yeri değil biliyorum ama yine de tavsiyelerinizi merakla dinlemek istiyorum.son olarak,akvaryumu donatmaya devam ediyorum.tüp tamam,ışıklandırma tamam,bitki değişimleri tamam.sırada 4 farklı gübre alımı ve arka fon değişimi var.
    conv_3716.jpg

Yönetici tarafından son düzenleme: 22/11/15
    hedayse bunu beğendi.

6. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Caner bey parvula çok güzel gözüken bir bitkidir. İlk aşamada tecrübe kazanana kadar parvula işinizi görecektir.

7. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim Ergün bey.böyle devam öyleyse :) ben tankın istediğim halini görmeye başladıkça buradan sizlerle paylaşacağım.iyi akşamlar dilerim.

Sayfayı Paylaş