neon tetra (Paracheirodon innesi)

Konusu 'Tetra Türleri' forumundadır ve mustafa tarafından 04/10/14 başlatılmıştır.

1. mustafa

mustafa Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyut En*Boy*Yükseklik (cm): 65x35X20
    Kapasite (litre): 56
    Beslenen Canlılar: -
    Filtrasyon: şelale filtre (OF)
    Işıklandırma Floresanları: Sera 24W(4000 kelvin) plant color,24W(6000 kelvin) daylight brilliant
    Işıklandırma Süresi ve Düzeni:4 +4 = 8-10 saat
    Su Değişim Oranı ve Aralığı: 3 günde 1 %10
    Kullanılan Yemler: tetra , sera
    Gübreleme: sıvı gübre (reeflovers all inclusive)
    Kullanılan İlaçlar: seachem excel, sera bio nitrivec

Merhaba arkadaşlar 56 litre akvaryuma neon tetra almak istiyorum. kaç adet almam yerinde olur ( laf aramızda az almak istemiyorum maximum rakam söyleyin =) ) birde akvaryumda kiraz karidesleri olacak ve bitkili akvaryum. yavru alabilmem için illa başka bir akvaryuma ihtiyacım var mı? karidesler yumurtalarla ziyafet çeker mi ?

2. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    En çok bilinen akvaryumu stoklama kuralı, her 5 litrelik su başına boyu 3 – 3,5 santimetre arasında olan bir balık koymaktır. Bu hesaplama şekli kaba bir tahmin olarak çalışırken, hata yapılacak birçok boşluk da bırakır. İnsanlar gibi balıklar da şeklen ve boyut olarak farklıdırlar.

Hesabınızı buna göre yapabilirsiniz.İyi bayramlar Mustafa bey.

3. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hakan beyde portalımızda paylaşmış .Herhalde okumuşsunuzdur.

Bilimsel adları Paracheirodon Innesi olan Neon tetra olarak bilinen bu etçil akvaryum balıkları barışçıl ve karma akvaryum balıklarındandır. 6’lı sürü halinde bakılmaları hem görsel açıdan hem de sürü balığı olmalarından dolayı gereklidir. Dişilerin karnı genelde şiş olur ve daha büyüktürler.

Akvaryum hacmi olarak ise 6’lı bir sürüye 40 litre yeterli olacaktır.

4. mustafa

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uğur bey hocam teşekkür ederim heaplamayı buna göre yapacağım, evet hakan beyin paylaşımını okudum kendisine de ayrıca teşekkür ederim, peki diğer sorumun cevabı hakkında bilginiz var mı yada bilgisi olan var mı?

5. mustafa

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada sizlere de iyi bayramlar =))

6. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Mustafa bey neon tetralar 5-6 günde bir yumurtlar fakat yavru almak o kadar kolay değildir. Yavru almayı başarsanız bile yavruları yaşatabilmeniz hiç kolay değil. En az 5-6'lı en fazla 10-12 tane alıp kendi hallerine bırakın. Eğer sürpriz bir şekilde yavru görürseniz bu da sizin şansınız olur.

7. mustafa

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    10 tane almaya karar verdim. inş en yakın zamanda fotolarını da atıcam tankın neon balıklarını ekledikten sonra, teşekkür ederim ergün bey

8. Marineros

Marineros Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar.yeni konu açmak istemedim ve bu konu da hazır hortlak olmamışken birkaç soru sormak istiyorum.bende 6 tane neon tetra var.bunların yumurtladığını ya da çiftleştiğini nasıl anlayabiliriz?değişik canlılar ve haklarında sadece okuduğum makaleler kadar bilgiliyim.üreten veya uzun yıllardır besleyen arkadaşların önerebileceği fikirler var mıdır?

Sayfayı Paylaş