Mikrokurt Kültürü Üretimi – Maliyetsiz Artemia Alternatifi

Konusu 'Makaleler ve Tercümeler' forumundadır ve hedayse tarafından 05/03/15 başlatılmıştır.

1. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Mikro kurt nedir, neye benzer? Latince adı Panagrellus redivivus’tur ve bir nematod türüdür, parazitler gibi yaşamını sürdürmek için bir konağa ihtiyacı yoktur. Yetişkin boyları 1 ila 2 mm’dir. Mikro kurtlar hakkında genel bilgi Kabul edilen görüşe göre mikrokurtlar eşeyli üreme ile çoğalırlar. Ömürleri bir kaç haftadır, 1 aydan fazla yaşamazlar fakat çok çabuk üreme çağına […]

Devami...

2. iso4013

iso4013 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Faydali paylasiminiz için teşekkür ederim Hakan bey. Tam da bugün elime ulaştı kurtlar ben de araştırma içerisindeydim nasil üretileceği konusunda tam da denk geldi :) Yarın aksama nasipse besi yapıp kurtları atacağım inşallah başarabilirim :)

3. iso4013

iso4013 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Hakan bey diyelim ki uretim gayet basarili oldu ve elimizde cok kurdumuz var bunu kurutma imkanimiz olabilir mi?

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    İsmail Bey konu ile ilgili hiç üretimim olmadı, makalenin devamında Ulvi Bey 'in yazdığını fark etmişsiniz umarım. Ulvi Bey konuyu gördüğünde dahil olacaktır yada kendisine özel mesaj yoluyla da ulaşabilirsiniz.

5. iso4013

iso4013 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ulvi bey kusura bakmasin gozumden kacmis. Ulvi beyin bilgilendirmesini bekliyorum

Sayfayı Paylaş