Melek Balıklarım Yumurtladı

Konusu 'Amerikan Cichlidleri' forumundadır ve Marineros tarafından 27/02/16 başlatılmıştır.

1. Marineros

Marineros Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese merhabalar. Geçenlerde meleklerim tüpçük çıkarttı demiştim.melek çiftimin dişisi ölünce ben de bir çift daha melek aldım.bu defa özenerek aldım.akvaryumcu bu cinsler çok zor yumurtlar dedi ama 10 gün içinde yumurta döktüler.sanırım yavrular çıkmayacak veya çıksa bile yaşama şansları yok.hem benim hem de balıkların ilk tecrübeleri.

2. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Şu an eve geldim ve göz ucuyla kontrol ettim.yumurtalar şeffaflaşmış.önce yediler zannettim ama dikkatli bakınca birçoğunun hâlâ orada olduğunu gördüm.bu durum sizce normal midir?

3. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Mantar olmuşlar :( şimdi gidip küçük bir akvaryum daha alıyorum.

4. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Gecmis olsun insallah uretirsiniz sizdende melek ediniriz .su sartlari ayarlarsiniz olur zamanla..

Marineros bunu beğendi.

5. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim.küçük bir akvaryum aldım.r/o su ve ana akvaryumdan aldığım su ile aşılama yapacağım.hava taşı koydum içine.bakalım ikincisinde bu yolu deneyeceğim.inşallah yavru çıkar da ben de sizlere hediye ederim :)

renoibo35 bunu beğendi.

6. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Caner bey çok şanslısınız bu kadar kısa sürede yumurta almak kolay değil. Melek balıkları kendi yavrularına bakıyor ancak başka balıklar ya da insanlar tarafından rahatsız edilmemeleri gerekiyor yoksa strese girip kendi yumurtalarını yiyebiliyorlar. Yumurta döneminde en büyük sorun ise mantarlaşma oluyor. Mantarlaşmayı önlemek için küçük ve cama cam bir akvaryumda metilen mavisi kullanmak gerekiyor. Yumurtadan yavrular çıkınca anaçları ayırıp yavrular için artemia çıkarmak gerekiyor.

Marineros bunu beğendi.

7. Marineros

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim. Evet biraz şans biraz da özveri oldu :) uzun zaman bekledim akvaryumcuda :) küçük bir akvaryum edindim.fakat ben sadece yumurtaları koymayı düşünüyorum. Hava taşı,metilen mavisiyle takviye yapmayı düşünüyorum. Mermeri yumurtalarla direk o akvaryuma alsam sıkıntı olur mı sizce?
    Balıklar şu an tekrar bekleme süresine girdiler.diğer yumurtalar 15 gün sonra gelebilir.bekliyorum,durumu sizlerle ilk fırsatta paylaşacağım.

8. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Mermeri çıkarıp küçük akvaryuma almanız sorun olmaz. İnşallah başarılı olabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş