Lepisteslerde erkek ve dişi oranı nasıl olmalı

Konusu 'Canlı Doğuranlar' forumundadır ve önder tarafından 20/04/15 başlatılmıştır.

1. önder

önder Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar ben birçok tatlı su türü balık besledim ama ilk defa lepistes besliyorum. Bir arkadaşımdan iki erkek ve bir dişi olmak üzere üç balık aldım balıklarda bir sağlık sorunu olmamamakla beraber erkeklerin sürekli dişiyi kovalaması ve sanırım hırpalamasından dişi mutsuzlaştı bitkilerin arasına saklandı ve bir iki hafta içinde öldü. Benim merak ettiğim erkek ve dişi sayısı nasıl ayarlanmalı dişi bu yüzden ölür mü?

2. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Tahmin ettiğiniz gibi, dişi lepistesin ölüm sebebi erkeklerin hırpalaması. 2 veya 3 dişi bir erkek oranı en güzelidir.

3. önder

önder Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Fatih bey teşekkür ederim, aldığım arkadaş erkek fazlasından dolayı iki erkek vermişti bilemedim doğrusu böyle olacağını, acı tecrübe oldu...:confused:

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Önder bey bazı erkekler dişileri yıldırabiliyor. Bu balıklar yem yemekten fazla üremeyi düşünüyor. Yem yerken bile dişileri rahatsız eden erkekleri yavruluğa ayırdığımı bilirim. Şu andaki durumda en az 3 tane dişi alırsanız iyi olur.

Sayfayı Paylaş