L 144 Longfin Blue Eye Damızlık Çiftim

Konusu 'Kedi Balıkları' forumundadır ve aldemirim tarafından 02/11/13 başlatılmıştır.

1. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Benim için uzun sayılabilecek bir aradan sonra (yaklaşık 6 ay gibi) tekrar bu hobiye dönüş yapmış olmanın heyecanını sizlerle paylaşmak istedim.Yeni edindiğim 1E-1D damızlık L 144 Longfin Blue Eye çiftimi sağsalim akvaryuma adapte edebildim.Artık bundan sonraki hayatlarına yeni yuvalarında devam edecekler.Umarım yeni çiftimden de yavru almak nasip olur.Şimdilik adaptasyon sürecindeki resimleri ekliyorum.Resimler için şimdiden özür dilerim çünkü cep telefonuyla çekmek zorunda kaldım.Önümüzdeki günlerde daha kaliteli resimlerini eklemeye çalışacağım.Aranıza yeniden dönmek çok heyecan verici,inşallah buradan hep güzel şeyler paylaşırız.

Eki Görüntüle 99

Ekli Dosyalar:

2. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hem aramıza hemde sitemize hoş geldin Mehmet Abi :) Balıkların gene harıka görünüyor.Senın gıbı değerli abilerimiz hobıyı bırakmamalı dıye düşünüyorum.sizler bırakırsanız bizlerın bu balık turlerı hakkındaki püf noktalarından nereden ve nasıl haberımız olacak.İyki varsın abi :)

3. GÜMRÜKCÜ ÖMER

GÜMRÜKCÜ ÖMER Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Hoş geldiniz diyelim böyle bir hobi bırakılırmı l144 lerin maşallahı var inşallah bol bol yavru alırsınız.

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Bora Hocam endişelenme, bu hobiye başlayıp bırakabilmek bence biraz zor. İllaki içeriden bir ses yeniden yapsam der.. Büyük bir akvaryum ile hobiye başlayan ve sonra bırakan birisi sonra bir kenarda bari küçük bişi olsun diye mutlaka bir akvaryum bulundurur, bir nevi hobi hastalığı bu bence.

Mehmet Bey merhabalar, benim ortalama 4 yaşında 2 dişi bunlara benzeyen vatozlarım var ama türünü tam olarak bilemiyorum. Akşam fotoğraf çekebilirsem sizin konunuzda müsadenizle resmini paylaşayım sizde bir bakın. Normal cüce vatozlardan yavru aldım ama bunların erkeği olmayınca alamadım uygun ibr erkek ayarlarsak sanki bu iş olur gibi.

İyi forumlar...

5. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim Bora'cığım,beni duygulandırdın.Bu hobiyi yıllardır yapan biri olarak bana gelen her arkadaşıma bilgi paylaşımı konusunda hep yardımcı oldum ve olmaya da devam edeceğim. Üretimhanemin kapıları tüm hobici arkadaşlarıma açıktı ve isteyen herkes gelip görebiliyordu.Şimdilik kendi çapımda hobiye devam etme kararı aldım ama tekrar üretimhane açacak olursam tüm arkadaşlarımı bilgilendireceğim ve yine eskisi gibi herkese açık bir yer olacak.
    Gelelim balıklarıma...Uzun bir aradan sonra kalitesine sonuna kadar inandığım bir çift damızlık L 144 Longfin Blue Eye sahibi olabildim.Olabildim diyorum çünkü bu boyda yavru veren damızlık çift bulmak oldukça zor ve masraflı.Kimse elindeki damızlık yavru veren ve bu güzellikteki balığını satmıyor yada çok fahiş fiyatlar istiyor.
    Neyse lafı fazla uzatmayayım;artık L 144 Longfin Blue Eye çiftimin yeni yuvalarına adapte olmalarını ve bol bol yavru vermelerini bekliyorum.İnşallah bu platformdan sizlere güzel haberler verebilirim.Bekleyip göreceğiz.:)

6. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerinde sonuna kadar haklısın abi.Buarada senden aldığım LDA 16 vatozları malesf kaybettim bi anda yok oldular :( Bende de 2 dişi 1 erkek albıno gold cüce vatozlar vardı.yaklasık 6 aydır senın verdgn küplerden cıkmıyolardı bu arada balıklar 2 yasındalar gecen 15 gun once ılk kez akvaryumda 3 tane yavrularnı gördüm.Aşırı sevındım ilkkez vatozlarımdan yavru aldım.Abi bu yavrulara ne yapmam lazım?arada sırada aksamları 1 tane salatalığı çatala batırıp verıyorum şimdilik o kadar :) tavsıyelerını beklıyrm

7. mehmet yılmaz

mehmet yılmaz Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Bora kardeş siteye şimdi üye olabildim daha tam anlamıyla bakamadım gezerken Mehmet abiyle muhabbetinizi gördüm.Biliyosun bende şu anda hobiyi bıraktım sayılır ama içimde hala bu hobiye dönme isteği var.Bu arada albino goldlar benden aldığın goldlarmı vatozlardan yavru aldığına çok sevindim.SAYGILAR...

8. mehmet yılmaz

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mehmet abi yeni vatozların hayırlı olsun.İnşallah bunlardanda yavru alabilirsin.SAYGILAR...

9. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    OOOOoo Mehmet Kardeş hos geldın aramıza evet abı vatozlar senden aldığım balıklar sonunda yavrularını gördüm yanı senın torunların dünyaya geldi :)

10. onc20de

onc20de Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu hobi virüs gibidir girdimi çıkmaz:)

11. mehmet yılmaz

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı uğurlu olsun kardeş.

12. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0

13. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorum yapan ve iyi dileklerde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Bora'cığım yavruların büyüme süreci biraz sıkıntılıdır.1 ay geçmeden sakın su değişikliği yapma.Vatozların çok severek yediği birkaç yem çeşidini elinde bulundurmanı tavsiye ederim.Bazı hobiciler yavruları artemia ile besliyor fakat bu uzun vadede sakıncalı bir yemleme olabilir.Neticede bunlar bitkisel beslenen canlılar.Sana tavsiye edebileceğim yemler;Tetra Plecomin ve Sera Plankton olacaktır.Arada kaliteli bitkisel pul yem vermeni de öneririm.1 ay geçtikten sonra % 15-20 oranında su tazelemesi yapıp yavrularını sağlıklı bir şekilde büyütebilirsin.Salatalık vermende bir sakınca yok fakat salatalık suyun dengesini bozacağı için akvaryumda en fazla 12 saat tutmanı öneririm.

14. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tsk ederim abi senin dedigin gibi yapmaya calisiyorum.aksam 8 9 gibi salatalik atiyorm sabah aliyrm .birde tetra plecomin veriyorum ama yerde yem varken salatalik varken vatozlar etrafta geziniyor kokuyu duyan lwpistesler yemi ve salataligi didiklemeye basliyolar.Sonradan damizliklar yeme geliyor ama yavrular hic orali bile olmuyor.gunde o tabletten kac tene vermem gerkir 3 damizlik 3 5 tanede yavru vatoz var 100 kadarda irili ufakli lepistesim var abi.Acaba gece 10 gibi isiklar kapanincami yemleme yapmaliyim.
    Cok soru sordum tsk edrm simdiden.Saygilar.

15. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla yemleme yapmana gerek yok.Günde 2 defa yemleme yapman yeterli olacaktır.Gece ışıklar kapalıyken verdiğin yemleri lepistesler uyudukları için yiyemez.O yüzden vatozlar gece verdiğin yemleri daha güzel yiyecektir.

16. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam Mehmet abi bundan snra gece yatmadn yemleme yaparim tsk ederim

17. yunusemre123

yunusemre123 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    abi vatozlar süper maaşallah.

18. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ekli Dosyalar:

19. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Masallah ne kadar gosterisli abi ya :)

20. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Sonunda beklediğim oldu ve erkek bugün dişisini küpe sokmuş.Zaten dişinin karnı oldukça dolmuştu ve artık yumurtalarını bırakmasının zamanı da gelmişti.
    Artık yumurtaları küpte görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum bakalım,hayırlısı inşallah...

Eki Görüntüle 272

Eki Görüntüle 273

Ekli Dosyalar:

21. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Masallah masallah ne kadar heyecan verici guzel bi goruntu abi gorunce ben bile sevindim heyecanlandim:) abi simdi disi yumurta birakacak erkekte dolleyecek ya ne zamana yavrular cikar onu merak ettim? Ins saglikli bi sekilde cikar ve buyurde yeni fotolarini bizlerde buradan goruruz.bu arada benim ufak yavrular sanirom 5 6 tane akvaryumun icinde gezinip duruyolar geceleri yemlemeye devam ediyorum bakalim buyutebilecekmiyim:)

22. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel dileklerin için teşekkürler Bora.Dişi yumurta bıraktıktan sonra küpü terk ediyor ve bir daha uğramıyor.Yumurtaların bakımı ve yavru hale getirilmesi işini tamamen baba üstleniyor.1 hafta sonunda küpten firar eden yumurta keseli yavrular görünmeye başlıyor ve sonrasında tüm yavrular küpten çıkıyor.
    Sendeki yavrular benden almış olduğun LDA 16 Longfin yavruları diye biliyorum.Onlara çok iyi bakmanı tavsiye ederim,çünkü büyüdüklerinde harika tülleri olacak.
    Saygılarımla...

23. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Abi senden aldigim lda 16 yavrulari 1 2 ay icinde kaybolup gitti hic yasatamadim malesef:( suan elimdekiler mehmet yilmaz dan aldigim albino gold cuce vatozlarin yavrulari.ins bu yavrulari buyutebilirim:)

24. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bugün çok güzel bir gün,yeni yavrularım küpün içinde kuyruk sallamaya başlamış,hayırlı olsun :)
    İnşallah yavruları kayıpsız bir şekilde büyütürüm.

25. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Vayyy be ne guzel abi 41 kere masallah diyelim:) ins. Saglikla buyutursun :)

26. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Eki Görüntüle 322
    Büyütmeye çalıştığım albino gold cüce vatoz yavrularımdan bir tanesi :)Büyümüşler mi acaba?Fotoda zoom yaptığım için belkide çok anlaşılamayabilir.Sizinde bi yorumlarınızı alayım dedim :)

Ekli Dosyalar:

27. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Maşallah bayaa büyümüş bu,en azından kendini kurtarmış.Sağlıkla besle kardeşim.

28. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tsk ederim abi.Vatoz konusunda senden ogrendiklerimle birseyler yapmaya calisiyorum kendimi bu konuda biraz daha gelisirebilirsem ileride senden daha guzel daha kaliteli baliklar almak istiyorum:)

29. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bora merhaba
    Sen yeter ki beslemek iste her zaman yardımcı olurum.
    Bu arada yeni yavrular yuvadan çıktı ve sere serpe büyümeleri için ayrı bir tanka aldım.İnşallah kayıp vermeden büyütürüz de bu güzel türü beslemek isteyen hobici arkadaşlarımıza faydamız dokunur.

30. aldemirim

aldemirim Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yavruların büyüme süreci sıkıntısız bir şekilde devam ediyor.10 gün önce yeni akvaryuma geçiş yapmışlardı ve şu anda 1 cm+ boya ulaştılar.Yemlemeyi azar azar ve sık öğünler şeklinde yapıyorum.İnşallah yolumuza kayıp vermeden devam ederiz.
    Bu arada kerataların resmini ilk kez çekebildim,beğeneceğinizi umuyorum.

Eki Görüntüle 343

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş