Koi Balığı İle Hangi Akvaryum Balıkları Aynı Akvaryumda Yaşar

Konusu 'Sazansıgiller' forumundadır ve Narina tarafından 16/05/19 başlatılmıştır.

1. Narina

Narina Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar, bir arkadaşım koi balığı beslemek istiyor. Bunun yanında farklı türler de bakmak istiyor lakin beraberinde diğer balık türlerinden hangilerini de besleyebilir?

2. MuraTh

MuraTh Webmaster Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    koi balığı hangi balık türleriyle yaşar bende merak ettim bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa güzel olur.

3. bemreda

bemreda Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar Koi balığı genellikle havuzlarda bakılan büyük boylara kadar büyüyebilen sazansıgillerden bir türdür. Malum sazan türleri gözüne kestirdiği canlı yemleri yutmakta çekinmeyen türler.

Eğer akvaryumda bakılacak ise Plati Rasbora gibi türlerle bakılabilir ama dediğim gibi belli bir ebata kadar olabilir. Daha sonrasında diğer balıklarınızı yutacaktır canlı yem yapacaktır kendine.

Bu sebeple tek tür bakılması daha uygundur, bir alternatif var yakın akrabası olan Japon Balığı kendi ile aynı kalıpta yani boyda ise bakılabilir yalnız bir süre sonra onun da kuyruğu gözünü yeme eğiliminde bulunması muhtemel.

MuraTh bunu beğendi.

4. Narina

Narina Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Büyük gölet tarzı havuzlarda görmüştüm neredeyse 50cm ye yakınları vardı. Bildiğimiz sazanların renklisi gibi zaten. :)

hedayse bunu beğendi.

5. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Doğru büyük balıklar olduğu için yavru iken büyük akvaryumlarda bakılabilir. Akvaryumda bakmaya devam edilecek ise yanında pek farklı türler kalmamalı ve akvaryumdan dışarı atlama ve vurmalarına karşı camın sağlamlığına güvenebilmeli.

MuraTh ve onur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş