JBL Test Combi Set

Konusu 'Co2, Işık ve Ekipmanlar' forumundadır ve ceren tarafından 28/02/19 başlatılmıştır.

1. ceren

ceren Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba. Bir süredir JBL'in combi setinden almayı düşünüyorum aranızda kullanan tavsiye eden var mıdır?

Ekli Dosyalar:

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Bu testin içinde gh ve fosfat olmadığı için onları da ayrıca almanız gerekecek. Ayrıca çok kullanmayacağınız amonyum amonyak gibi testler olması da gereksiz bir maliyet oluşturur. Bence ihtiyacınız olan testleri ayrı ayrı alsanız daha iyi olur.

ceren bunu beğendi.

3. ceren

ceren Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki JBL'in çubuk testini tavsiye edermisiniz 6 in 1 testini elimde demir gh ve fosfat(az kaldı) testim var toz halde bunların hepsi, ekstra kh ve nitrat testine ve ph metreye ihtiyacım var sizce çubuk test mi almalıyım yoksa toz halde olanlardan ayrı ayrı mı almalıyım

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Bence çubuk testler çok sağlıklı bilgi vermiyor, damla testler daha verimli. İmkan varsa API marka damla testlerden yurtdışı sitelerinden alabilirsiniz. Ali Express den alsanız ve testleri su miktarını yarı yarıya tutup testleri yapsanız maliyeti de oldukça uyguna gelir.

Sayfayı Paylaş