Hediye Mikro Kurt Kültürü

Konusu 'Canlı Yem Satışı İlanları' forumundadır ve EgemenKARAA tarafından 15/05/14 başlatılmıştır.

1. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar bu hobi paylaştıkça çoğalır, büyür, gelişir. Biliyorsunuz ülkemizde hala canlı yem konusu büyük bir sıkıntı. Özellikle yavru buyutmede büyük zorluk çekiyoruz. Bende bu yüzden isteyenlere Mikro Kurt kültürü hediye etmek istiyorum. Geçen hafta face sayfası üzerinden dağıttım. Bu seferde forumumuz üzerinden ihtiyacı olan ve isteyenlere göndermek istiyorum. Gönderimleri bir aşılamalık olarak(10CC) yapıyorum. Alıcı ödemeli olarak tüm Türkiyeye gönderim yapabilirim. İsteyenler bu başlık altından ulaşabilirler....

Eki Görüntüle 1030

Ekli Dosyalar:

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Egemen kardeşim çok haklısın paylaştıkça çoğalır inşallah herşey eksildi şüphesi olmadıkça :)

Kültür hediyelerin için tebrik ederim, teşekkürler.

3. cihan77

cihan77 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Egemen bey oncelikle dusunceniz icin cok tesekkurler. Bemde beta besleyicisiyim. Ilk balik hobisine baslamam hediye gelen bir erkek beta ile oldu.uzun ugraslar sonucu birde disi edindim. Ama iretim amacli degil yalniz kalmasin diye. Son zamanlarda uretim denemeyi dusundum ama bunu deneyim tecrube olsun diye dusundum.o yuzden gerekli sartlari yerine getirmeden bir araya saldim gecenlerde betalarimi. Isten dondugumde erkek cok bitkin ve asiri hirpalanmis haldeydi hemen ayirdim ve erkegi bakima aldim cok yorgun ve yaraliydi. Bu yuzden formuna erken kavuşması icin ben kurt kulturu rica edebilirim. Birkacta resim ekliyorum. Uretim icin sizden ilerleyen zamanlarda bilgi almak isterim musaadenizle.

Ekli Dosyalar:

4. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Öncelikle şunu soyliyim mikro kurtlar o kadar küçük ki yetişkin bettalar çoğu zaman gorupte yemezler. Ancak yine de denemek isterseniz seve seve gönderirim :) balığınızın eski haline gelmesi için bir kaç öneride bulunacağım. Öncelikle erkek ve dişinin birbirini görmemesi lazım o yüzden mat bir şeyle bölün akvaryumu. Mümkünse ayırın hatta ki erkek dişinin fenemonlarının kokusunu almasın. Birbirlerini tamamen görmeyecekleri hale gelince sıcaklığı 27de sabitleyin. Her gün su değişimi yaparsanız kuyruklar hızlı uzar. Mümkün olduğunca canlı yem kullanın artemia ve su piresi en basitleri. Günde 2 öğün az az canlı yemle besleyin. Bulabilirseniz suya catappa yaprağı koyun. Muz yaprağıda olabilir. Olmazsa suyu yumuşatıcak başka şeylerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu çiftle üretim denemeyin bence. Ct x vt kırması yavrular istenmeyen ve genelde tercih edilmeyen türdür. Elinizde kalabilir o kadar yavru. Ct dişi bulmanız zor olucağı için vt bir erkek alıp onunla üretim denemenizi öneririm

5. cihan77

cihan77 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teşekkürler egemen ben önerilerinizi dikkate alacağım. o zaman kurt kültürü bekletelim. öncelikle deiklerinizi bulmaya çalışayım.

6. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Egemen kardeşim paylaşım için Tebrikler.

7. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Teşekkür ederim abi isteyen olsada paylaşabilsek o zaman mutlu olurum :)

8. fastozi

fastozi Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Egemen bey, güzel davranışınız ve hobiye katkınız için teşekkürler.
    Eğer elinizde mevcut ise bende talip olabilirim.

9. Mungan

Mungan Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    Geçen hafta içinde yumurtlayan bronz çöpçülerimin yumurtadan çıkan bol miktarda yavrusu için yem ararken buldum bu başlığı. Farklı bir forumda bir akvaristin önerisi üzerine daha önce varlığından haberdar olmadığım micro kurt arayışına girmiştim. Kurt üretmeyi başarabilir miyim bilmiyorum ama hediye etmeye devam ediyorsanız ben de talip olabilirim...

10. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Maşallah Volkan bey bayağı yavru almissınız çöpcülerden.İnşallah sağlıkla büyütmek nasip olur.

11. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Tabiki bu güzel yavrular için seve seve yollarım kültür. Özelden adres ve telefon verebilir misiniz :)

12. Mungan

Mungan Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim. Bir forumdan hobici bir arkadaştan aldığımın 3. günü yumurtladılar. Çöpçü yavruları konusunda deneyimsizim umarım büyütmeyi başarabilirim...

13. Mungan

Mungan Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajınız ikinci sayfaya kaymış yeni gördüm. Çok teşekkürler hemen yazıyorum : - )

14. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Egemen bey paylaşımınız için sizi tebrik ederim.Bu micro kurtları yetiştirmek ve çoğaltmak için illaki kültürünün olması lazım değil mi?

15. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Evet abi doğada toprakta yaşayan canlılar oldukları için evde kendi kendine sütten falan çıkmasını beklemek gereksiz olur, tabi birde steril bir hem için illaki kültür şart

16. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Egemen bey. Şimdi değil ama ilerde bende rica edebilirim.Biraz daha profesyonelleşim sonra yavrular falan olsun sonra :)

17. fastozi

fastozi Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Egemenin gönderdiği kurtlar çoğaldı. Hatta sayesinde ihtiyacı olan 2 kişiye daha verildi. Tekrar teşekkür edeyim dedim.
    Kurt icin besi tarfimi yazayım;
    Yulaflı biskuvi
    Bebe biskuvisi
    Yarım ekmek içi
    Süt
    Orta boy saklama kabı. Güneş görmeyen biryerde kapalı tutulup günde 5 dk hava aldırıyoruz.
    Karıştırıp muhallebi kıvamına getirin gelen kültürü de üzerine serpin.

İşlem tamam.

18. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Ne mutlu bana ihtiyacı olan başkalarınında işine yaradıysa. Rica ederim :)

19. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Hobimizde bu dayanışma tarafı çok güzel, hediye ettiğiniz birisi size Allah Razı Olsun diyor, o kişi de bu hediyeden çoğaltıp başkalarına hediye ediyor ve o kişiler asıl aldıkları kişiye Allah Razı Olsun derken asıl kaynak kişiye 'de dua etmiş oluyorlar. Silsile yoluyla sevap kazanılmış oluyor. Asıl vesile olan (lar) sayesinde de böylelikle sünneti yaymış oluyoruz.

Egemen Bey ve Özer Bey örnek davranışınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum, umarım hep böyle vesileler içerisinde olursunuz.

Hayırlı forumlar.

20. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bir müslüman, yanında bulunmayan bir din kardeşi için dua ederse, mutlaka melek ona, aynı şeyler sana da verilsin,diye dua eder.müslim,Zikir86
    Egemen bey Hakan bey tekrar tekrar Allah(c.c) razı olsun sizden.

21. Quiksilver

Quiksilver Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Balık türlerimi değiştirerekk çikletlerden lepisteslere geçtim 15 tane lepistesim bulunmakta 10 dişiye 5 erkek oranıyla kurdum akvaryumu hemen hemen bütün dişiler hamile yakında yavruları alırım umarım internette araştırırken mikrokurt kültürünü duydum kültürsüz denemelerim sonuç vermedi kültür dağıtmaya devam ediyorsanız bende talip olabilirmiyim...

22. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Şu anda şehir dışındayım kültürleri 4 e bölmüştüm gelmeden 2 haftadır durumunu bilmiyorum yalnız uzadı işim o yüzden emin değilim şu anki halinden. Dönünce bakıcam bir kaç kişiye daha sözüm var zaten eğer kültür sağlam olursa size de yardımcı olmaktan mutlu olurum :)

23. zerotr

zerotr Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ankarada olan veye gönderebılecek olan var ıse alabılır mıyım kültürü :)
    0535 258 06 53
    whatsup veya mesajla dönerseniz arayabılırım

24. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Maalesef bayram tatilinde benim kültür çökmüş. İsteyen bir kaç kişi oldu ama o yuzden gönderim yapamadım. Bende yeni kültür aramaktayım bulursak nasip olursa dağıtmaya devam ederiz :)

25. tuncer

tuncer Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mikrokurt kültürü satan bir yer önerebilirmisiniz istanbul için ? 5 günlük beta yawrularım var ve onları kaybetmek ıstemıyorum ::(

26. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Abi sadece mikro kurt ile betta buyutemezsin. Yavrularda 10 günlük olana kadar yiyemezler kurtları. Hatta etçil olan kurtlar oldukça hareketsiz kalan betta yavrularından küçük olanları yiyecektir. O yuzden tavsiyem hemen bir miktar artemia yumurtası bularak çıkartman. 15 güne kadar sağlam bir beslenme yapmazsan yavruların buyuk çoğunluğunu kaybedersin

27. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Egemen gözümüz aydın İlhan abi formuna kavuşmuş bomba gibiymiş maşallah.Hemen de bir günlük istirahatten sonra formumuza gelmiş herkese yetişmiş hızır gibi maşallah.Bugün bir arkadaştan başka bir formda bakamadıklarından dolayı 6 dişi 1 erkek beta ve birde plati aldım ama yazık hepside biharap erkek perperişan yazık kuyruk kalmamış desem yeridir altta kalan yüzgeçler falanda süklüm püklüm ve yırtık pırtık gerçi dişilerinde farkı yok ama çok üzüldüm betalara ya.Dişinin birindede iç parazitmi var ne sanki bizdede olur ya sivilce çıkacak gibi karnını biraz önünde ve hafiftende kızarıklık var bende sera baktobur tedavisine başladım çok az kırıp her birinin bulunduğu tanka attım az biraz erkeğiayrı tanka koydum ona bir buçuk tablet attım o 120lık akvaryumda meleklerle falan bakalım nasıl gelişecek bunlar.

Sayfayı Paylaş