Half Black Kılıçkuyruk

Konusu 'Canlı Doğuranlar' forumundadır ve EgemenKARAA tarafından 06/03/16 başlatılmıştır.

1. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    Muhtemelen çoğunuz böyle bir kılıç varyetesi görmemiştir. Çünkü bende daha önce görmemiştim ta ki kendi akvaryumumda bu güzelliğe rastlayana kadar. Gördüğüm zaman moli yavrusu sanmıştım ancak sonra internette araştırdım bir süre bilgi bulamadım çünkü ne moli ne de kılıç varyetelerinde bu balığa rastlayamadım. Sonra karşıma çıkan bir iki videoda benim yavruma benzer yavrular ve bu balıkların siyah moli ve kılıç kırması olduğu yazıyordu. Ne kadar çoğu kaynakta Xiphophorus ailesi ( kılıç, plati ve türevleri) ile Poecilia ailesinin ( moli, lepistes, endler, velifera ve türevleri) birbiri ile çiftleşemeyeceği yazıyordu. Ancak bundan daha mantıklı bir ihtimal bulamıyorum. Yavru büyüdükçe görücez neye benzeyeceğini şu anda yapı olarak kılıç yavrusu gibi duruyor. Eğer büyütebilirsem üzerinde çalışmayı düşünüyorum eğer döl tutarsa türü saflaştırma planlarım var bakalım hepsini zaman gösterecek :)

Öncelikle bendeki yavrunun fotoğrafını ekliyorum...

2a5fd0a975194b9d213e3f2aa6256f93.jpg

Sonra da youtube'dan buna benzer bulabildiğim videoları ekliyorum...

Yorumlarınızı bekliyorum :)

2. ucaktas

ucaktas Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    115
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok güzel bir balık ama büyük akvaryumda yavruları takip etmeniz zorlaşır benim 1 tane balon moli yavrusu öldü geçenlerde yaklaşık 5 aylıktı yaprakların arasında buldum.Beyaz renk olmuştu.Nedense normal yem ile yavrular hiç olgunlaşamadılar.Bunlarında olgunlaşması biraz zaman alacaktır sanırım.

3. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    akvaryum 120 litre ama niyeyse benim akvaryumda hiç bir balık yavru yemiyor yavruların hepsi yem verirken çıkıyor yukarı yem yiyor büyüklerle o yüzden takip edebiliyorum bir gün görmesem bir gün görüyorum jbl novo tab yavru yemi veriyorum arada tüm yavrular toplanıyor. Örnek bir video ekliyeyim bugün çektim 2 günlük lepistes yavruları ne bunlar korkuyor ne büyükler dokunuyor :)

kivancalay, SemihGABRİEL ve ucaktas bunu beğendi.

4. Selim Doğru

Selim Doğru Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    hocam çok uzun zaman geçmiş ama , bende bu tip te , yani birebir elde ettim. bakalım 3 aya bir çok yavrunun hali belli olacak

Sayfayı Paylaş