dolphin c1600 sepet doldurma

Konusu 'Dış Filtre Türleri ve Seçimi' forumundadır ve SfenkS tarafından 16/07/14 başlatılmıştır.

1. SfenkS

SfenkS Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Memur
    Arkadaslar kolay gelsin inşallah 200 litrelik akvaryuma gecis yapmaya basliyorum taban kili hakan bey sayesinde yolda geliyor isiklandirmayida foruma sordum simdi geldi dis filitreye akvaryumu alirken bir tane de dolphin c1600 aldim arkadastan bildiginiz gibi 5 sepeti var bu sepetlereen alttan uste dogru ne koymaliyim filitreleme icin? Onerilerinizi bekliyorum.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Faik bey filtre içerisinde hiç malzeme yok mu?
    Siz mevcut malzemeleri yazarsanız ona göre tavsiyede bulunalım inşallah.

Bu arada filtrenin su devirdaim ve enerji tüketimi hakkında bilgi verebilir misiniz.

3. SfenkS

SfenkS Gayretli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Memur
    Var ama öyle çok hoşuma gitmedi bir sepette biraz yastıkların içinden çıkan parça elyaf var birinde parça parça sünger var birinde de biraz seramik halkalar var diğer 2si boş. Enerji tüketimini bilmiyorum çünki hiç kullanmadım daha ama internette yazan 27w enerji tüketimi 2540 l/h de güç olarak yazıyor (denemek için çalıştırdım bir defa su debisi iyi ve çok da sesi yok olan sesi belki de yıpranmadan dolayıdır)

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Faik Bey hayırlısı olsun artık almışsınız ama akvaryumunuza çok çok fazla gelecek. 1600 lt/ saat olduğu da yazıyor kesin bir bilgiye rastlayamadım. Kimi yerlerde de sizin dediğiniz gibi 2540litre / saat yazılmış. 1600 biraz daha mantıklı ama tam bir şey diyemiyorum.

Malzemelerinizin resmini eklerseniz iyi olurdu net birşeyler yazardık.

Su emişini alttan yapıyor ise ki öyledir;
    En alttan üste doğru:
    1 - Seramik boncuklar
    2- İri gözenekli biyolojik Sünger
    3- Normal gözenekli biyolojik sünger
    4- İnce gözenekli biyolojik sünger
    5- Elyaf

Elyafı yorgancılardan seccade, yorgan elyafı diye alabilirsiniz çok hesaplı ve kullanışlı oluyor. Dikkat edin size boncuk elyaf vermesinler.

5. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Mustafa bey 200 litre akvaryuma 1600 litre/saat debili bir filtre koymak aşırı bir su sirkülasyonu yaratacağından iç filtre kullanmaktan bir farkı kalmaz. 27 w elektrik harcayıp iç filtre gibi verimsiz bir biyolojik filtrasyona sahip olmak bence çok mantıklı değil. Tetra ex 600 ve onun ayarındaki filtreler sizin işinizi rahatlıkla görebilir. Elinizdekini aldığınız yere iade edebiliyor ya da değiştirebiliyorsanız kesinlikle daha güçsüz bir filtre ile değiştirmenizi öneririm.

Sayfayı Paylaş