Dişi yunusumda huy değişikliği

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve lordix05 tarafından 16/12/13 başlatılmıştır.

1. lordix05

lordix05 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Akvaryumum de 3 dişi 1 erkek yunus var ve 360 litre birde 4 cm yavru var 1 tane ama bu aralar dişi balığım biri hamile kaldı ve diğer dişi daha önce yapmadığı bir hareketi yapmaya başladı.
    Erkek balık gibi kararıyor hamile olanın üzerinde baskı kurmaya çalışıyor etrafında donmesi için uğraşıyormuş gibi geldi bana, yani bir anlamda erkek balığın özelliklerini yapıyor.

Yanlış biliyorsunuz belki erkektir diye bir ihtimal yok 4-5 defa yavru aldığım bir balığım.
    Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımda yardım bekliyorum.

Sağlıklı balıklar..

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Mustafa Bey bahsettiğiniz tür ile ilgili fazla bir bilgim yok lakin başıma gelen farklı bir olayı anlatayım size; 1 tane Dişi kılıçkuyruk balığım var idi, gözlerim göre göre hayvan ortalama 1-1,5 ay gibi bir süre içerisinde kuyruğundan diğer erkek kılıçkuyruk gibi kuyruğu uzamaya başladı ve gonopodu oluştur restmen erkek oldu yani. Dişiden erkek 'e geçişi gerçekleşti. Canlı doğuranlarda bu tip durumlar olabiliyor kısırlaşmış dişi erkek olabiliyor.

Sizin balığınızda da böyle bir durum söz konusu olabilir mi?

3. lordix05

lordix05 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmiyorum işte child hakkında bilgisi olan buyuklerimden yardım bekliyorum sadece :(

4. lordix05

lordix05 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım senin dediğin gibi birşey olacak abi dişileri koşturmaya falan başladı erkek tepki vermiyor ama değiştrsem mi ki balığı ? :/

Sayfayı Paylaş