Dere kumu köpürüyor, hüsran

Konusu 'Taban Malzemeleri ve Ekipmanlar' forumundadır ve Enginco tarafından 10/03/19 başlatılmıştır.

1. Enginco

Enginco Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Kanepe döşeme
    Arkadaşlar herkese selamlar.Bugün alt katmanda bulunan dere kumuna tuz ruhu ile salınım testi yaptım ama köpürdü Hakan beyin bilgisi vardı bunda ama ben altta olduğu için bakmamıştım bugün denedim malesef moralim bozuk bu gidişle hobiyi bırakacaz gibi bende diyorum bitkiler neden gelişmiyor arkadaşlar ne yapayım ben şimdi kaldırıp çöpe atayım mı hepsini

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Engin Bey dere kumu normalde kullanılan bir kum ama bahsettiğiniz gibi salınım yapıyor ise kullanımında mutlaka sıkıntılar çıkıyor. Yaptığınız testte ara ara bazı tanecikler mi köpürdü yoksa genelinde mi köpürme oldu?

En güzeli salınım yapmayan kalınlığı 1-3mm civarı kumlar ile bitki gelişimi güzel oluyor.

Bu arada konu her ne olursa olsun yapımız gereği hemen hüsrana uğrayıp mücadele etmeden sabır etmeden birşeylerden vazgeçecek olsaydık halimiz inanın harab olurdu. Eğer hedef belli ise mutlaka sabır ile mücadele etmek gerek, diğer türlü emekler hep zayi olacaktır.

Her zorlukla beraber bir kolaylık da vardır.

3. Enginco

Enginco Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Kanepe döşeme
    Hepsinde var hakan bey biz bu sevdadan vazgeçemeyiz.Haklısınız pes etmemek lazım hafta sonu komple atacam onları tabi kısa sürede kurup döngüyü devam ettirmem lazim tabana lav kırığı veya daha iyi bir katman üste de vitasand demir içerikli siyah kum sizce nasıl olur

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Son düzenleme: 11/03/19

5. Enginco

Enginco Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Kanepe döşeme
    Eyv hakan bey az önce ebay üzerinden ponza kırığı aldım 5kg elimdede 10 kg ye yakın aqua deco var salınım yapmamıştı onu kullanacam sizde önermişsiniz zaten ponza kırığını

Yönetici tarafından son düzenleme: 11/03/19
    hedayse bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş