Cam balığı mı Gökkuşağı mı?

Konusu 'Diğer Türler' forumundadır ve heroglu tarafından 30/10/14 başlatılmıştır.

1. heroglu

heroglu Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Akvaryumcuları gezerken gözüme bu tür takıldı. Akvaryumcu gökkuşağı balığı dedi ancak internette heryerde cam balığı diye geçiyor. Bu balık Cam balığı mı Gökkuşağı mı?

Almayı düşünüyordum, bu türün şırınga ile yapay bir şekilde renklendirildiğini duydum bu konuda bilgisi olan var mı?

Ekli Dosyalar:

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Hüseyin bey balık cam balığıdır tesbitiniz doğrudur, almanız durumunda ilerleyen günlerde balığınızın rengi şeffafa yakın bir renge dönüşmeye başlayabilir. Bence riske etmeyin almayın derim.

3. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Bu balıkları almamanız iyi olur hemen hastalanır ve ölümleri çabuk olur normal varyeteleri hakkında hanımın beğenmesi ile araştırmıştım yavruyken balıklara boya enjekte edilerek renklendirmeleri yapılmaktaymış genel tüm akvaristlerden alınmaması yönünde bilgi edinince bende öyle yapmıştım saygılar..

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Hüseyin bey resimdeki balığın adı cam balığı bilimsel adı da Pseudambassis Baculis. Bu balığın gök kuşağı grubu ile uzaktan yakından bağlantısı yok. Gidip o akvaryumcuyu tebrik etmek lazım. İnsan yaptığı işe ancak bu kadar uzak olabilir.

Balığa gelince suni renklendirme yapıldığı için genelde uzun ömürlü olmuyorlar. Bir de siz aldıkça bunları daha fazla üretip renklendirmeye kalkıyorlar bence hiç almayın derim.

5. heroglu

heroglu Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bu akvaryumcularla işimiz var birşey sormaya korkuyorum artık. Bir canlıya sırf para kazanmak için şırınga ile renk vermek nasıl bir vicdansızlıktır. Kesinlikle almam alacak olanıda uyarırım bundan sonra.

6. BORA83

BORA83 Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Akvaryumlarda görmek istemediğim bir canlı sırf para için balığın sağlığını hiçe atanlara yazıklar olsun.İnş. kimse almazda hayvanları boyamaktan vazgeçerler.

Sayfayı Paylaş