Bu Yosunları Tanıyan Var mı?

Konusu 'Bitki Bakımı Ve Türleri' forumundadır ve H. KAYA. GEMLİK. tarafından 22/03/19 başlatılmıştır.

1. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Dört fotoğraftaki yosunların tamamı karasal. Sizinde belirttiğiniz gibi yapraklar dikensi bir görünümde ve doğal mosslar gibi canlı değiller. Bu yosunların tamamı karides akvaryumlarında ve düzenli bir aydınlatma yapamıyorum. ( Günlük ortalama 3-4 saat.) Bazen üç gün hiç ışık açmadığım oluyor, ancak çürüme, tam bir ölüm olmuyor. Bir ay hiç ışık yakmadığım kiraz karides akvaryumundaki yosunlar kahverengi bir renk almışlardı, atmaya karar vermiştim ancak elime aldığımda ölmediklerini anladım ve tekrar akvaryuma attım. ( Dördüncü fotoğraf.) Şimdi epeyce toparladılar.
    Bu ay ısıtıcıların tamamı çalışmadığı halde 320 TL elektrik faturası geldi. ( Toplamda 11 akvaryum var.) Bu gidişle mossları ve diğer bitkileri tek bir akvaryumda toplayıp, gerekli ihtimamı göstereceğim. Akvaryum sayılarını da dört ile sınırlayacağım gibi geliyor.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Her şey bir yana 11 akvaryum ile uğraşmak hakikaten takdire şayan, geçen hafta orhangazi 'ye geldiğimde tam işleri ayarlayım aizi ziyarete gelemedim ama İnşaAllah geleceğim müsait bir zamanda. Görmek isterim akvaryumlarınızı.

H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

3. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    İnşallah Hakan Bey beklerim ancak, akvaryum sayılarını da dört ile sınırlama kararı aldım. ( Salonumdakiler hariç.) yani toplamda 7 en çok 8 akvaryum kalacak.

Son düzenleme: 17/12/19
    Bitkici ve hedayse bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş