Bu hastalık nedir? Tedavisi nasıl olur?

Konusu 'Hastalıklar ve İlaçlar' forumundadır ve Onur8989 tarafından 06/01/19 başlatılmıştır.

1. Onur8989

Onur8989 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese Merhaba,
    Birkaç hafta önce 330 litrelik yeni bir tank kurdum. Suyumu dinlendirip bakteri kültürü ekledikten sonra balıkları ekledim. Balıklar 1 koloni (1e4d) yunus ve 2 koloni (2e10d) sarı prensestir. Bu tankın filtrasyon kısmını 2 adet atman 3336 full malzemeleri dolu dış filtreler üstlenmektedir. Balıkları ekledikten kısa bir süre sonra yunuslarım beyaz benek oldular. Stres veya ısı değişimine yorup suyu 30 dereceye kadameli çıkartıp karanlık bir şekilde bekletirken gün aşırı %15 dip çekimi yaptım. Bu sayede beneklerden kısa sürede kurtuldum. Fakat; şimdide 1 dişi yunusumun yüzgeçlerinde beyazımsı lekeler oluşmuş. Benekten çok bir tabakayı andırıyor. Ve bazı sarı prenseslerimin vucudunda beyazımsı yaralar oluşmuş. ( Aşağıda videoda detaylı çekip belirtmeye çalıştım). Bunlar nedir? Lütfen gerçekten bilgili biri yardımcı olsun. Ne yazık ki bu hobi bilgi kirliliği ile dolu. Gerçekten bilen biri lütfen yardımcı olursa çok sevinirim.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Dış parazit olmuş gibi görünüyor, tuzlu su banyosu yaptınız mı ?

3. Onur8989

Onur8989 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır karantina tankına taşıyıp metilen tedavisine başladım ama sanırım mantar gibi duruyor eminde olamadım :/ Bactopur siparişi verdim. Ana tankta ağzı 2 haftalık yumurta dolu bir sarı prensesede bulaşmış napıcam bilmiyorum..

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Ana Tanka normalde tuz veriyor musunuz? Suyunuzu değiştirmeden gecikme yapmayın.

5. Onur8989

Onur8989 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır ana tanka kurulumda 330litreye 1 yemek kaşığı haricinde hiç tuz atmadım başka. Şuanda hastalık kapmış 7 balık karantina tankında metilenli sudalar. Isı 30 derece. Ama ana tankta 2 balıkta daha var birinin ağzında yumurtaları var. Sera bactopur aldım ama daha uygulamaya başlamadım. Napmam gerek? Ana tank için?

Sayfayı Paylaş