Bu balığın latince ismini bilen varmı?

Konusu 'Tetra Türleri' forumundadır ve ışıkizi tarafından 22/11/19 başlatılmıştır.

1. ışıkizi

ışıkizi Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    249
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Elektronik
    IMG_2561.JPG

Bunlar ofisteki bitkili akvaryuma aldığım ilk tetra balıklarımdı. Bu hainler bir yıldır hiç kendini göstermedi . Aslında 4 tane almıştım. bunlardan elimde iki tane kaldı. Bu balık 80 litrelik akvaryumda akvaryuma yaklaşmama bile fırsat vermeden kaçıyor bir türlü seyir keyfi vermiyordu. Zaten olacağı buydu dedirtir gibi saklandığı yerden çıkamayarak ölen iki tanesini karidesler afiyetle mideye indirdiler. Akvaryumdaki moss tellerinin altına saklanmaya çalışıyorlardı. Ben bu durumdan ziyade bunları evdeki 350 litreye aldım. Bu büyük akvaryumda ne hikmetse saklanmıyorlar. Demekki hayvan geniş alan ve kalabalık istiyor. Bizim akvaryumcu bütün tetralara ışıklı tetra dediğinden adını da bilemiyorum. Bilen varsa yazarsa sevinirim. Latince ismi yerine bilinen başka adı varsa oda olur.

2. Lepistesyum

Lepistesyum Kendi İsteği İle Üyeliği Durdurulmuş

Beğenilen Mesajları:
    52
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest meslek
    hemigrammus pulcher , garnet tetra yada pretty tetra olarak geçiyor, ülkemizde serbest tetra diyorlar

hedayse bunu beğendi.

3. ışıkizi

ışıkizi Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    249
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Elektronik
    Vermiş olduğunuz bilgiden yola çıkarak bir sonuca ulaştım teşekkür ederim
    Hemigrammus ocellifer daha benzer. Kuyruk siyahlığı bakımından . Biri diğerinin alt sınıfı filan olmalı.

Lepistesyum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş