Borley Kadango hakkında

Konusu 'Akvaryum İle İlgili Tavsiyeler' forumundadır ve Toycan tarafından 11/10/18 başlatılmıştır.

1. Toycan

Toycan Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ,yakın zamanda akvaryumumda tür değişikliğine gideceğim,tropheus cinsi balıklarımı akvaryumcumla konuştuktan sonra takas yoluyla Borleyi kadango malawi cinsi balıklarla değiştireceğiz,çok uyumlu balıklar olduğunu ve hemen hemen tüm malawi türleriyle ve kendi cinsleriyle gayet uymlu yaşadıklarını öğrendim,sormak istediğime gelince ,Borley kadangoları görsel açıdan çok can alıcı renkleri olduklarından yalnızca erkek olarak beslemem mümkünmü erkekler birbiri ile uyumlu ve kavgasız yaşayabilirlermi,akvaryumum 300 litre , kaç erkek Borleyi koymam gerekir,şimdiden teşekkürler

indir.jpg

2. Eren

Eren Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba yalnızca erkeklerini beslersiniz ama kavga konusunda kimse garanti veremez. Gerek bölgeci olmaları gerekse kızışma dönemi nedeniyle kovalamacalar kaçınılmaz olur ne boyutta kavga ederler belli olmaz. Grup içinde ki alfa olan erkek illaki baskınlık yapacaktır. Kaç tane besleyeceğiniz konusunda biraz araştırıp kararı siz verseniz iyi olur.

Bitkici bunu beğendi.

3. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Gerek olası kavgalar yüzünden, gerekse hayvanların doğası gereği erkek ve dişi olarak eşli beslenmesi taraftarıyım. Dişilerin renkleri daha gösterişsiz de olsa tüm canlıları oldukları gibi kabul etmeliyiz diye düşünüyorum.

Eren bunu beğendi.

4. Toycan

Toycan Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısınız arkadaşlar, bende hayvanların doğalarına aykırı davranmamak adına ,akvaryumcumdan 6 erkek balığı verip 6 dişi aldım şu anda 2 erkek 6 dişi çok güzel bir aile tablosu oluşturdular herkes mutlu ,tabiki en çok ben

Bitkici ve hedayse bunu beğendi.

5. Eren

Eren Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Tebrikler en iyisini yapmışsınız

Sayfayı Paylaş