bitki akvaryumu

Konusu 'Bitkili Akvaryum Tanıtımları' forumundadır ve sonersarsilmaz06 tarafından 18/03/15 başlatılmıştır.

1. sonersarsilmaz06

sonersarsilmaz06 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaslar öncelikle bitki akvaryumunda yeniyim ve cok hevesliyim .10 yildir 350 lt tankimda malawi ciklet besliyorum ve halada devam edecegim . son zamanlarda bitki akvaryumuna merak saldim 180 lt 2. tankim var zemine tellerle tutturarak jawa moss serdim .arka fondada limon .saz bitkisi var. co2 sistemini isiklandirmayi kurdum .lepistes .neon besliyorum .benim hayal ettigim tank .arkada yogun yuksek bitkiler ön taraftada cim zemin istiyorum. bitki konusunda .extra tavsiye edebileceginiz önerileriniz varmi . önerileriniz icin şimdiden teşkler

2. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    A.selam öncelikle hoşgeldiniz foruma , tankın fotosu olsasydı azcok daha referans olurdu ilk java moss tarzı bitkilerde tele sarıp tabana yapılmasında yaşadığım çürüme olasılığı yüksektir belki willow moss daha verimli yapılabilir ışık iyi gelirse .
    daha evvel limon türü bitkim vardı onunda aşırı köklenme yaparak tabanı yer değiştirmek vs için kımıldatırsanız kaldırdığını söyleyebilirim sazlar güzeldir form boyut olarak güzel efektif görsellik yapılabilmekte az keyif zevk işi malum,
    arka planda uygulamanız uzun boylu bitkiler seçimini kullanırsanız illaki güzel olabilir çim zemin için uğraşması budaması sorun yaratmayacaksa parvula tercih edebilirsiniz mutlaka uygulamaları görmüşünüzdür parvulada da 2tür var mini ve düz olarak tercih ,
    tankınızı tanıtma amacı ile forumdaki şablonla düzenlerseniz konunuz daha verimli hale gelecektir.http://forum.akvaryumda.com/bitkili...um-tanitimlari-konu-tanitimi-icin-sablon.html düzenlemelerinizin ardından daha fikir verilebilecek durumlar ortaya çıkacaktır selamlar..

3. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Temel fikriniz hangi yönde olduğunu net bilemesem de örnek olması açısından peyzaj düzenlemenizi belli görsellere bakarak edinmeniz iyi yönde olmasını zaten biliyorsunuzdur ,öncelik görmek istediğiniz hayalinizde tankı belirlemeniz olabilir kök, kaya ,tabanda yükseklik, gibi efektif uygulamaları inceleyin üzerine konuşulup belli noktada yardım alır veririz .
    örnek:Layout 61 - Tropica - Tropica Aquarium Plants

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Soner bey yardımcı olabilmemiz icin mümkün olduğu kadar ayrıntılı bilgi vermeniz ve akvaaryumunuzun mevcut fotoğraflarını görmemiz gerekiyor. Sorulara başlayalım :) ışıklandırmayı kaç watt olarak ayarladınız ve ışıklarınızın cinsi nedir? kurulumu ne zamana yaptınız? Hangi bitkiler var? Tabanı nasıl olusturdunuz? Gübreleme yapıyor musnuz? Yapıyorsanız nasıl yapıyorsunuz? Mevcut akvaryumun fotolarını eklermisiniz?

Sayfayı Paylaş