Beta Balığı Aldım Bi Bakar Mısınız?

Konusu 'Diğer Türler' forumundadır ve Vory tarafından 04/07/17 başlatılmıştır.

1. Vory

Vory Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba beta balığı aldım 10 lt su akvaryumum var şuan poşetin içinde balık akvaryuma su koydum altında çakıl olduğundan su bembeyaz oldu poşetle birlikte balığı akvaryuma koydum ancak bir internet sitesinde suyun beyaz oluyorsa çakıllar boyalı oluyormuş yazıyordu bende çakılları kaldırdım şuan içinde bişey yok ısıtıcı 24 derece de kullandığım yem akvaryumcu bana verdi günde 2 tane sabah akşam verirsin dedi bunu da araştırdım yemim yanlışmış. sizce gerçekten bu yem yanlış mı bettam yemi hemen kapıyor çok seviyor. bana önerebileceğiniz yem aksesuar var mı bana canlı bitki koy dediler tilki kuyruğu gibi. sizce alta kum almalımıyım şuan bitkim yok taşım kumum yok sadece ıstıcım var. yem ve aksesuar konusunda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.[​IMG]
    Kullandığım yem bu

içi böyle

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba aramıza hoşgeldiniz. Betta etçil bir türdür bu nedenle protein ağırlıklı yemlemeniz gerekiyor. Arada dondurulmuş kan kurdu da verirseniz iyi olur.

Anladığım kadarıyla akvaryum hobisine yeni başlamışsınız. Balığınızı kaybetmemeniz için Akvaryumlarda Biyolojik Filtrasyon ve Yeni Tank Sendromu isimli makaleyi okumanızı tavsiye ederim. Sorularınız olursa yine yanıtlamaya çalışırım.

Vory ve H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

3. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Merhaba. Öncelikle aramıza hoş geldiniz. İmza bölümünüze kimlik bilgilerinizi girerseniz size daha doğru hitap edebiliriz.
    Betanız için güzel bir uygun alan yaratmayı düşünüyorsanız bir miktarda olsa kuma ihtiyacınız var. Aslında bu kullanacağınız bitkiler ile de son derece ilişkili. Örneğin akvaryumunuzu uygun boyda bir Anubias, bir miktar moss, eladea gibi taban bitkileri ve su üstüne de Riccia Fluitans, Pistia, Lemna Minör gibi bitkiler ile dekore etmeyi düşünüyorsanız; Size sadece tabanı kapatmak için çok az miktarda kum gerekir. Bence Beta akvaryumu için en uygun olan Cryptocoryne, Hygrophila, Microsorum, ve bazı Echinodorus türleri gibi bitkiler için ise en az 6-10 santim arası kum gerekir.

Beta balıkları bir çok yem çeşidini kolayca kabul eder ancak tüm balık türlerinde olduğu gibi, çeşitli yemlerden oluşan iyi dengelenmiş bir diyet en uygunudur. Beta için kullanabileceğiniz yemler çok çeşitlidir. Özellikle doğada tamamen etçil beslendiği düşünülürse hemen hemen bulunabilecek tüm canlı yemleri severek tüketirler. Çeşitli firmaların sadece betalar için özel olarak ürettiği çok çeşitli yemler vardır. Ayrıca özellikle betalar için üretilmiş olmasa da uygun içeriğe sahip yemlerde tercih edilebilir. Örnek olarak hazır diskus yemlerinin bir çoğu betalar için uygun içeriğe sahip seçeneklerdir.( Yani elinizdeki yemi de devamlı olmamak koşulu ile kullanabilirsiniz.)
    Beta için bir menü oluştururken dikkate alınması gereken en önemli nokta, tek yönlü bir beslenme düzeninden kaçınılmasıdır. Farklı yemler kullanılarak çeşitlendirilmiş bir diyet, sağlıklı bir beta için gereken en önemli noktalardan biridir.

[​IMG] [​IMG]

Fotoğraflar alıntıdır.

hedayse, Bitkici ve Vory bunu beğendi.

4. Vory

Vory Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle çok teşekkür ederim değerli yorumlsrınız için. Ben akvaryumuma canlı bitki bakmak istiyorum ancak alt tabaka hakkında hiç bir bilgim yok toprak nasıl koyulur bu konu hakkında bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Ve ısıtıcım şuan 26 derecede sabit sizce bu ısı iyimidir

5. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Vory bunu beğendi.

6. Vory

Vory Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vazgeçtim arkadaşlar maalesef çok meşakkatli iş doğrusu zamanım yok kafam çok karıştı okurken. :D En iyisi düz akvaryum kum çakıl vs. :D Bana önerebileceğiniz kum ve aksesuar satan site var mı? yada betanın sevdiği ne cins aksesuarlar var.

7. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Merhaba. Canlı beslemek sorumluluk, özveri gerektirir. Sonuçta beslemek istediğiniz de bir can taşıyor. Bizler sorumluluklarını aldığımız bu canlılara doğal yaşamlarını sürdürdükleri ortamlara benzer bir yaşam alanı yaratmakla mükellefiz. Bunun Aksi canlıya eziyet olur.
    Bardak ve fanusda balık beslemek de bunun en güzel örneği.

hedayse ve Vory bunu beğendi.

8. Vory

Vory Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bana önerebileceğiniz kum ve aksesuar satan site var mı? yada betanın sevdiği ne cins aksesuarlar var.

9. Bitkici

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    İstanbul'da yer alan Atakan Petshop'tan alabilirsiniz. İnternet siteleri de bulunuyor. Aksesuar olarak salınım yapmayan bir kum ve az miktarda su üstü bitkisi edinmeniz yeterlidir. Tabi ki filtrasyon için ayrıca düşünmek gerekiyor. Mini bir iç filtre ile modifiye edilmiş küçük boy pipo filtre kullanılabilir.

H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş