Akvaryum Tavsiye-Ankara

Konusu 'Akvaryum Malzemeleri Arayanlar' forumundadır ve dincerecevit tarafından 06/04/15 başlatılmıştır.

1. dincerecevit

dincerecevit Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni bir akvaryum yaptırmak istiyorum ancak kararsız kaldım.

Hazır akvaryumculardan gidip akvaryum mu alsam, yoksa bir akvaryumcuya mı yaptırsam? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Ankara'da önerebileceğiniz akvaryumcu var mı? Birde eryaman tarafında oturuyorum. Nakliye v.s işleri nasıl oluyor:)

Sizce gidip en yakın petshopta satılan hazır akvaryumları mı alayım yoksa, bir akvaryumcudan mı yaptırayım...

Almak/Yaptırmak istediğim akvaryum ölçüleri; En az 100*50-50(h) olacak...

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Dinçer bey bitkili akvaryum kurmayı düşünüyorsanız kesinlikle hazır akvaryum almayın. Kapağı uymadığı için daha sonra tekrar kapak yaptırmak zorunda kalırsınız. Boşuna para kaybının yanında istediğiniz ölçüde akvaryuma da sahip olamazsınız. Eğer bitkili bir akvaryum kurmayı düşünüyorsanız 100x50x50Y ölçülerinde bir akvaryum yaptırmanız uygun olacaktır.

3. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Bitkili akvaryumda en güzel oranlar 100x50x50 veya 80x40x40 dır. 50x50 üzerini aşmanızı tavsiye etmem flo aydınlatma ile sorun yaratır.

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Benim fikrim 90x60x45y yönündedir. Floresan ebatları olarak 85cm olan florasanlar ile kenarlarda gölge alanlar kalmadan daha güzel aydınlatma sağlanabilir. Diğer taraftan uzunlu illaki 100 olsun düşünülürse vey daha üstü derinliği biraz daha artırıp 100x65x45y gibi yapıp arkada hortum girişleri için 5cm mesafe bırakılıp kalan 60cm lik alana 55cm lik florsanları geriye doğru paralel dizmek daha iyi olacaktır. Bu sayedeçok daha güzel bir aydınlatma sağalanabilir diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş