akvaryum kapak ve aydinlatma yapımı 6x 21w

Konusu 'Kapak ve Aydınlatma Yapımı' forumundadır ve onur tarafından 10/11/14 başlatılmıştır.

1. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar çelik raf tekli akvaryum kapağı için sizce nasil alayım mı. Vidalama da sorun olabilir sanki ama bişeyler düşünülür

Ekli Dosyalar:

2. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    T5 denedim rahat giriyor t8 biraz zorlansa t8 de olur.

3. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Vidalama işlemine çözüm buldum akvaryum silikonu ile duyuları yapistiricam. Bu rafi aldım.

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Onur Bey boyalı bir malzemenin üzerine silikon sıkılınca zamanla boyanın kalkması durumunda sorun olabilir ki nemli bir ortamda bu biraz daha hızlı gerçekleşebilir dikkat edin. Bu süreç kısa vadede olmasa da ilerleyen günlerde olabilir. Yerinizde olsam delik açıp vida kullanırdım.

5. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Yüzeyi biraz darbeleyip yapistirsam akvaryum silikonu çok sağlam oluyor ön kasımında camcıya götürüp cam yaptirabilirim. Olmazsa vidalarimda asıl sorun dış filtre boruları ve balastlar. Kapak boyutu 100x35 arkada 2_3cm boşlukla tam oturuyor hortumu kapak içine alsam 10cm önde boşluk kalıyor. Yada tavana asicam.

Boyasız levha da vardı gidip onunla değiştireceğim.

6. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Onur Bey yüzeyi zımparalayın ama o bölgeyi komple slikonlayın. Boyasız olan da küf sıkıntısı yapmasın ?

7. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Bununda köşe yerlerinden boya görmemiş ufak yerleri var ortadaki demirini cikarticam onun altıda boyasizdir. Hakan bey herşey zamanla eskir ve bakım gerektirir.silikon tutmazmi diyorsunuz. Zimpara bu boyayı çok yemiyor biraz zimparaladim. Akvaryum silikonu camı tutuyor bunuda tutar herhalde.

8. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Onur Bey boya silikon tutmaz demiyorum tutar ama zamanla boya kabarır ise silikonlar salmasın kendini diye dedim. Eğer zor zımparalanıyorsa statik veya fırınlanmış boya olabilir o halde kullanıp deneyebilirsiniz.

9. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Silikonlama işlemi bitti 24 saat kurumaya bırakıyorum. Elektirik kaçak kontrolünde yaptim. Kapak olarak kullandığım rafı bauhausdan 24 tl ye aldım belki daha ucuzuda bulunabilir. Vidalamayı denedim ben yapamadım zor gibi önceden deldirip alyanslı vida kullanmak daha güzel olur. Ben kolaya kaçıp vida yerine silikon kullandım.
    Cumartesi günü görüşmek üzere

Ekli Dosyalar:

10. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Ibrahim bey kusura bakmayın bugun led dükkanına gidemedim. Ancak cumartesi günü sizin için gideceğim.

11. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Selam Onur bey ben an itibari ile istediğim profili edinmiş bulunmaktayım 5dk oldu geleli köşe takozları ile 30tl gibi tuttu bilginize daha sonraki planlama yapımları paylaşacağım saygılar..

12. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Ibrahim bey bugün profile bakicam dedim ama. Hemen kapağı yapayım diye gidemedim bana biraz ters biryerdeydi.internet üzerinden bazı şeyler daha uygun oluyor öyleyse benim gitmeme gerek kalmadı kusura bakmayın. Takozları gerçekten merak ettim sadece kenar profili mi yoksa tavan olarak kullanacağınız kısımda mevcut mu.

13. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Kenar dönmek için led profil ve köşe takozlarını bugün bulup aldım, daha evvel bir arkadaşım alikobant denilen aliminyum levhadan getirmişti hediye:) onu kıvırıp mı yoksa düzmü diye düşünüyorum emco on-off dijital göstergeli fan tertibatıda düşünüyorum bakalım bi arkadaş ile kafa yorucam malzeme tedarik ettim kasasını yapıp ışık fan ve kontrol tertibatını tek armatürde toplamayı düşünüyorum inş işçilik güzel olursa güzel bi armatür olacak gibi saygılar.

14. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel bir şey olacak kapağınız hayirli olsun. Ben bu konularda yetenekli değilim basit ve pratik olsun tam baba göre yada hazır almalıyım.

Sayfayı Paylaş