Akvaryum ile ilgili tavsiye bilgi lazım

Konusu 'Akvaryum İle İlgili Tavsiyeler' forumundadır ve Berkant ea tarafından 05/01/18 başlatılmıştır.

1. Berkant ea

Berkant ea Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar abilerim ablalarım kardeşlerim herkese merhaba
    22 yaşında bir balık sevdalısı bir kardeşinizim
    Yıllardır tatlı su balıklarından olan lepistes ,moli , kılıçkuyruk gibi türlere baktım
    1 sene aradan sonra artık tuzlu su akvaryumu hazırlamamın zamanı geldiğini farkettim
    Tuzlu su akvaryumlarının pahalı olduğunu biliyorum ama gerçekten tek bilgim bu [:(]
    Şimdi ilk olarak almam gerekenler yapmam gerekenleri sırayla yazıcak birini bekliyorum
    ÇOK ÖNEMLİ :
    Yaşımın gencliğinden dolayıda bir işim yok şuanlık öğrenciyim ürünleri 0 alacak durumum da pek yok , 2.el satabilcek veya kullanmadığı malzemeleri vermek isteyenler olursa yazarsa da sevinirim
    Samsunda yaşıyorum ,
    HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNARIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM ..

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Merhabalar, aramıza hoşgeldiniz.

İmzanıza ad soyad ve şehir bilgisi girerseniz size daha rahat hitap edebiliriz.

Forumumuzda tuzlu su ile uğraşan fazla üyemiz yok hatta hiç yok diyebilirim.

Tuzlu su maliyetli diye biliyorum, sizi bitkili akvaryum sahibi yapma yönünde önerilerimize ne dersiniz ?

3. turgaykethuda

turgaykethuda Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Merhaba

Öncelikle hoş geldiniz. Tuzlu su akvaryumları masraflı ve zahmetli bir akvaryum çeşidi. Güzellikler pek ucuz olmuyor tahmin edebileceğiniz gibi :) Akvaryumun zahmeti şöyle anlatabilirim. Suyu akvaryuma koyduktan sonra ithal özel bir tuzu var onu netten öğrenebileceğin oranda litre başı koyuyorsun. Sonrasında canlı kaya dedikleri kayaları koyuyorsun.( aslında canlı kaya dedikleri akvaryum biyolojisi otursun diye bakteri tutma özelliği yüksek olan kayalar bunlar ponza veya volkanik kaya türleri ). Sonra sumpta kullanılan protein skimer dedikleri bir filtre var. Protein skimer çalışmaya başladıktan yaklaşık bir ay sonra sistem oturmaya başlıyor ancak ondan sonra balık koyabiliyorsun ( paraya kıyarsan bidonla hazır deniz akvaryum suyu da satılıyor reflowers tarafından ). Protein skimerlar da aynı tatlı su filtreleri gibi akvaryum suyu miktarına göre seçiliyor. Tüm sistem kurulup balıklar falan konulduktan sonra da düzenli olarak tuz oranını kontrol edip sabit tuzlulukta tutmak gerekiyor. Yazarken bile yoruldum :)

hayreddinli ve hedayse bunu beğendi.

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Ben de okurken yoruldum :)

hayreddinli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş