Akvarist olmanın altın kuralları

Konusu 'Forum ve Site Hakkında' forumundadır ve Müfit savaş tarafından 20/11/13 başlatılmıştır.

1. Müfit savaş

Müfit savaş Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkesin bu konu hakkında bir kaç kelime söylemek istediğinden şimdiden eminim.

Akvarist olmanın altın kurallarını aklınızda altın kural oldugunu düşündüğünüz kuralları buradan yazar sanız konu altında düzenleyip kurallar bölümüne ekleme yapılacaktır.

Hepinize şimdiden teşekkürler.

İlk aklıma gelenleri bende yazmak istiyorum.

Beslediğimiz balığın türüne göre yaşaması için en uygun ortamı hazırlamak, balıkların bir can taşıdığını unutmamak.

Balığına maddi değeri kadar değil, hakettiği kadar değer vermek.

Sabırlı olmak. Pes etmemek.

Kesinlikle "ben yaptım oldu" dememek. Olması gerekeni yapmalıdır.

İyi olan her zaman kazanır sözünü aklından çıkarmamalı. ( hedayse - Hakan GÖZEL )

-balıklara bir an önce üresin mantığıyla bakmamak, onun yerine onlara sağlıkla hayatlarını devam ettirecekleri ortamı sunmak
    -hızlı üreyen balıkların yavrularını diğer etçil türlere canlı yem yapmamak(en büyük zalimliktir bence) ( EgemenKARAA - Egemen KARA )

Doğayı ve içerisindeki tüm canlıları sevmeli. Sevginin doğaya kattığı enerjiye ortak olmalı. Böylece o mükemmel döngünün sunduğu ziyafetlerin tadına en üst düzeyde varabilir. ( mhrlGMC - Özgür GEMİCİ )

Bu hobi bence karşılıksız bir aşk gibi aynı zaman da doğayı anlamak ve saygı duymaktır. ( onur - Onur Kaplan)

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Müfit Bey siz yazmışsınız ama ben yine de yazmak istedim bitkili akvaryum kuranlar öncelikle sabırlı olmalı.
    2. olarak iyi bir araştırmacı olup kuracağı düzene uygun canlı ve bitkiler seçmeli. canlılar çok önemli neden denilirse düşünün japon balığı ile lepistesi bir arada bakan ve hüsrana uğrayan çok kişi vardır. Bu yüzden araştırmacı olmalı,
    3. sü illaki akvaristlikle alakalı olduğu kadar kişide muhakkak olmalı ama ben yine de belirtmeden geçmeyeceğim; büyüklerine saygılı ve küçüklerine sevgili olmalı. Neticede hobimiz paylaşımlar olacak bir hobidir, kimse kimseyi kandıramaz ve kimse kimseye saygısızlık sevgisizlik yapamaz; Kendini kandırır, kendine saygısız sevgisiz olmuş olur.
    Özetle; İyi olan her zaman kazanır sözünü aklından çıkarmamalı.

3. Müfit savaş

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben konuyu başlattım arkadaşlarda aklına gelenleri koyarsa makale şeklinde düzenleme yapıp askıya alacağım Akvarist olmanın altın kuralları diye.

4. EgemenKARAA

EgemenKARAA Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    140
    Ödül Puanları:
    43
    -balıklara bir an önce üresin mantığıyla bakmamak, onun yerine onlara sağlıkla hayatlarını devam ettirecekleri ortamı sunmak
    -hızlı üreyen balıkların yavrularını diğer etçil türlere canlı yem yapmamak(en büyük zalimliktir bence)

5. Müfit savaş

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Başka altın kuralı olan yok mu?

6. mhrlGMC

mhrlGMC Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Saygılı olmalı...
    Hem büyüklerine ve yolunda kendinen önce geçmiş bilgi sahiplerine, hem de tüm canlılara saygı duymalı. Böylece karşı taraftan beklediklerine ulaşması daha sağlıklı ve olumlu şekilde olur. Bir canlının yaşam alanına saygı duymuyorsa kişi zaten başından kaybetmiştir o işi.

Sevgili olmalı...
    Doğayı ve içerisindeki tüm canlıları sevmeli. Sevginin doğaya kattığı enerjiye ortak olmalı. Böylece o mükemmel döngünün sunduğu ziyafetlerin tadına en üst düzeyde varabilir.

7. Müfit savaş

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Egemen ekleme yapıldı
    Teşekkürler Özgür ekleme yapıldı.

8. zekigonlum

zekigonlum Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    104
    Ödül Puanları:
    43
    Balıkların ve diğer akvaryum canlılarının can taşıdığı unutulmamalı.
    Tamam akvristlik güzel bir şey ama eş çoluk çocuk aile bu nedenle ihmal edilmemeli.

9. yunusemre123

yunusemre123 Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    valla süper olmuş elinize sağlık .

10. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Balikcinin parasi puldur.Neticede bu bir hobi bence.
    Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer.Neticede doğanın döngüsü
    Küçük balık ölünceye kadar büyük balık olmayı ümit eder.Neticede her canlı gibi.

11. onur

onur Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Bu hobi bence karşılıksız bir aşk gibi aynı zaman da doğayı anlmak ve saygı duymaktır.

Sayfayı Paylaş